Sport News

Zvezda NEMOĆNA i u Berlinu, Alba trojkama ZATRPALA koš crveno-belih (VIDEO)

ABA liga se OGLASILA oko utakmice Budućnosti i Zvezde!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u devetom kolu Evrolige u Berlinu od Albe sa 92:80 (21:15, 25:19, 21:20, 25:26).

Domaći igrači prikazali su bolju igru, vodili od prvog do poslednjeg minuta susreta, i zasluženo upisali treći evroligaški trijumf.

Nemce je odlično služio šut za tri poena, a utakmicu su završili sa 12/25 sa distance. Tim sa Malog Kalemegdana je bio znatno oslabljen na gostovanju u prestonici Nemačke, s obzirom da trener Gavrilović nije mogao da računa na Gista, Fajea i Perperoglua.

Alba je bolje započela meč. Odmah je povela sa 6:0, a prva dvocifrena razlika viđena je krajem prve četvrtine, pri rezultatu 21:11. Crveno-beli su se nakratko vratili, ali već u 11. minutu bilo je “plus 14” (29:15). Nemce je u tim trenucima jako dobro služio šut za tri poena, a tada su ih pogodili 6/11.

Sredinom perioda razigrao se Odžo koji je brzo stigao do osam poena, ali nije mogao sam da parira raspucanim domaćim košarkašima. Alba je rutinski održavala razliku i komotno otišla na veliki odmor (46:34).

U drugom poluvremenu crveno-beli su zaigrali znatno bolju odbranu. U prva tri minuta trećeg kvartala gosti nisu primili koš, ali su peontirali samo u dva navrata, preko Lorenca Brauna, za 46:38. Gifaj je pogodio trojku sredinom četvrtog minuta, što je pokrenulo domaće koji su brzo vratili dvocifrenu prednost.

Alba se ponovo odlepila na 16 razlike nakon nove trojke Hermansona koji je u tom momentu šutirao 3/3 sa distance (59:43). Do kraja treće četvrtine gosti nisu uspeli značajnije da spuste razliku, pa su Nemci u završni period meča ušli sa 13 poena viška (67:54).

Četvrti period je obeležila izjednačena igra u kojoj naš tim nije uspeo ozbiljnije da ugrozi trijumf Albe. Dobrić je odmah na startu pogodio trojku nade, ali gosti nisu imali snage i umeća za preokret. Alba je održala dvocifrenu razliku do samog kraja duela i upisala važan trijumf.

Naš šampion je imao lepu podršku navijača u Berlinu koji su uprkos negativnom rezultatu bez prestanka navijali tokom čitavog susreta.

U narednom, desetom kolu srpski šampion gostuje Žalgirisu za manje od 48 sati, u četvrtak od 19 časova.

Izvor: PRessSerbia/Srbija Danas

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA