Zvezda na pragu Lige Evrope, Kluž ispraćen sa četiri gola u mreži

Crveno-beli traže centarfora: Ostrvo zanimljivo Zvezdi

Crvena zvezda je doživela blamažu protiv Šerifa, eliminisana je iz Lige šampiona, ali je na dobrom putu da izbori „utešnu nagradu“ i da se plasira u grupnu fazu Lige Evrope.

Igrala je Crvena zvezda po prvi put u novoj garnituri dresova, koji su replika onih iz 1997. godine kada je Dejan Stanković bio fudbaler kluba iz LJutice Bogdana.

To kao da je inspirisalo crveno-bele da krenu golom. Ben je šutirao, golman Arlauskis odbranio, ali je Milan Pavkov visoko skočio i glavom poslao odbitak u mrežu – 1:0.

Rumuni su zapretili po prvi put u 12. minutu, Petrila je sam sebi kreirao šansu i šutirao, ali nije bilo opasnosti po Borjana.

Ništa se preterano zanimljivo nije dešavalo sve do 38. minuta, kad je Zvezda posle sjajne akcije duplirala prednost. Ivanić je dodao loptu do Pavkova, koji se sjajno zagradio i maestralno grudima spustio za Kataija, a ovaj je rutinski smestio loptu u mrežu.

ATA Images

U poslednjim trenucima prvog poluvremena veliki maler za crveno-bele, Degenek se povredio, bez lopte, odmah je legao na travu, vrlo brzo i pokazao da ne može da nastavi meč. Umesto njega u igru je ušao Radovan Pankov.

U nastavku meča Zvezda se nije zaletala, čekala je i sačekala svoju šansu. U 68. minutu lopta je došla do Bena, koji je lako savaladao golmana Kluža – 3:0.

Deset minuta kasnije crveno-beli su postigli i četvrti pogodak, posle ubačene lopte iz kornera Ivanić je, na sebi nesvojstven način, glavom zatresao mrežu rivala – 4:0.