Zvezda lako sa Proleterom, majstorije Kataija, debi Živkovića!

ATA Images

Crvena zvezda sa pola gasa do trijumfa protiv Novosađana.

Posle Partizana, i Crvena zvezda je napravila lepu uvertiru pred večiti derbi. Crveno-beli su slavili očekivanu pobedu protiv Proletera i vratili se na drugo mesto, sa dva boda zaostatka u odnosu na crno-bele, kojima će gostovati naredne nedelje.

Domaći su umalo poveli već u trećem minutu, posle greške Novosađana na loptu je naleteo Krstičić, snažno je šutirao, no lopta je otišla preko prečke gola gostiju.

Samo dva minuta kasnije zicer za Dionija, izašao je sam pred Petrića, ali je golman Proletera fantastično reagovao. Prethodno je raspoloženi Krstičić oduzeo loptu rivalu i „izbacio” Dionija u stopostotnu šansu.

Još jednom je Dioni imao priliku, ovoga puta u devetom minutu, ali je još jednom njegov udarac ukrotio Petrić.

Mogla je Zvezdu u 17. minutu da stigne kazna za promašaje, Danoski je išao ka lopti, ali je Gordić istrčavo i „boksovao” loptu.

U 24. minutu vođstvo Crvene zvezde, posle sjajne akcije iz prekida. Bila je to uigrana akcija, Katai je iz slobodnog udarca uputio loptu ka Degeneku, ovaj je glavom vratio ka Sanogu, koji je lako nogom ubacio u mrežu rivala – 1:0.

Mogao je domaćin da duplira vođstvo dva minuta kasnije, Nenad Krstičić je bio u stopostotnoj prilici, ali je prebacio gol sa šest metara udaljenosti.

Ipak, ono što nije učinio Krstičić, jester Katai u 28. minutu. Ivanić mu je poslao perfektan pas, a majstor u crveno-belom je pokazao vrhunsko umeće, predriblao je i golmana Petrića i šmekerski ubacio loptu u mrežu – 2:0.

U poluvremenu Dejan Stanković je na teren poslao novaliju Rišaira Živkovića, koji je zamenio Dionija.

Dominirala je Zvezda i u drugom poluvremenu, iako je čini se igrala sa pola gasa. I to imje donelo i treći gol, u 74. minutu je ponovo Ivanić odlično proigrao Kataija, ovaj je „izlomio” čuvara i plasirao loptu u mrežu Proletera – 3:0.