Sport News

Zvezda kao u najboljim danima, Makabi razmontiran u Tel Avivu

Iako lišena pomoći Lazića, Vajta, Cirbesa i Holinsa (sedeo na klupi), Zvezda odigrala gotovo savršen meč protiv velikog rivala.

Nije uspela Crvena zvezda da načini brejk protiv Fenerbahčea u Istanbulu, ali jeste protiv Makabija u Tel Avivu! I to partijom koja će se dugo pamtiti, partijom koja je bila na granici savršene.

Pored granitne, sada već prepoznatljive odbrane ekipe Dejana Radonjića, treba istaći i racionalna rešenja u napadu, sjajno „čitanje” igre Makabija i fantastičan i prilično izbalansiran učinak svih prvotimaca.

Crvena zvezda je fantastično počela meč u sjajnoj atmosferi „Mivtačim arene” u Tel Avivu, posle četiri poena Kalinića, po dva Voltersa i Davidovca, Makabi je morao da zatraži tajm-aut (8:0).

Vodili su crveno-beli i sa 10:0, tu razliku zadržali su i posle četvrte ukradene lopte i poena Mitrovića na isteku prve četvrtine (20:10).

Dve trojke Simonovića na startu frugog kvartala, pa sjajna kontra Ivanovića dneli su ekipi Dejana Radonjića i maksimalnih „plus 15” (28:13).

Trenutak opuštanja vratio je Izraelce u meč. Usledila je posle tajm-auta trojka džokera trenera SveropulosaKalojara, isti igrač je potom dva puta uzastopno postizao „dva plus jedan” (28:22).

Mnoge ekipe bi pale posle ovakvog blic-kriga za manje od minut, ali ne i Crvena zvezda. Beograđani su sigurnost vratili sa dva bacanja Kalinića, iznuđenih 0,5 sekundi pre isteka napada (30:22).

Nedugo potom, poslče zakucavanja Lazarevića Zvezda je imala i 12 poena viška (35:23), ali je ta razlika do odlaska na poluvreme smanjena (35:27).

Na startu treće četvrtine ubedviljo najbolji pojedinac u redovima Makabija Vilbekin napravio je treći faul.Imali su domaći kratkotrajni nalet, završen trojkom Nanalija (37:32).

Odbila je Zvezda taj napad, brzo su ponovo smirili Izraelce, a učinili su to Kalinić sa dva poena posle individualne akcije, potom i Luka Mitrović, sa pet vezanih poena (44:32). Mitrović je do ove faze utakmice imao već i deset skokova!

Nedugo potom sjajnu rolu odigrao je mladi Lazarević, najpre je pogodio iz nemoguće pozicije uz zvuk sirene, pa je ukrao loptu, ana sve se trojkom nadovezao Volters (51:37).

Ni tajm-aut nije pomogao domaćima, Zvezda je ukrala još jednu loptu, a potom je Volters ponovo pogodio trojku za tada maksimalnih „plus 17” (54:37).

Na tačno šest minuta pre kraja Dobrić je na fantastičnu asistenciju Kalinića pogodio trojku sa zvukom sirene (61:44). Učinili su to nedugo potom i Volters i Kalinić (67:46), činilo se da se pitanje pobednika više neće postavljati.

Ipak, maksimalno su domaći iskoristili nesportski faul Kalinića, ubacili su dva bacanja, potom je Vilbekin pogodio dalekometnu trojku, na dva i po minuta do kraja (68:55), a Radonjić je odmah zatražio tajm-aut.

Naravno, Zvezda je igrala potom pune napade, racionalno je čuvala i sačuvala razliku za prvi ovosezonski brejk i veliku pobedu protiv Makabija kojoj se malo ko nadao!

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA