Sport News Srbija

ZVEZDA ISPALA IZ EVROKUPA: Nestvaran poraz crveno-belih u Francuskoj

LAZIĆ: Mnogo mi znači što su došli Teodosić, Davidovac i Bjelica

Crveno-beli su posle 30 minuta igre imali 12 poena prednosti, ali su poslednji kvartal izgubili sa 24:11 i tako ostali bez trijumfa. Odlučujuće poene za Limož postigao je Žonato Rusel 14 sekundi pre kraja.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Limoža u gostima sa 72:71  (15:16, 25:19, 8:25, 24:11)  u petom kolu Top16 faze Evrokupa.

Zvezda je zabeležila treći poraz i sa samo jednom pobedom ostala je bez šanse za plasman u četvrtfinale tog takmičenja.

Crveno-beli su izgubili dobijen meč tako što su vodili sedam razlike dva minuta pre kraja, a onda nisu postigli koš i ponovo ostali bez pobede u neizvesnoj završnici, kao protiv Valensije.

Tim ishodom ekipa Milana Tomića eliminisana je iz Evrokupa kolo pre završetka ove faze, pa će Valensija i Unikaha u četvrtfinale.

Ekipa trenera Milana Tomića je poražena iako je na kraju treće deonice imala 12 poena prednosti.

Koš za pobedu domaćih dao je Žonato Rusel 14 sekundi pre kraja, a Stratos Perperoglu je promašio trojku za trijumf našeg šampiona.

Najefikasniji na meču bio je Džo Regland sa 15 poena, koji je bio i tragičar loše organizovanim poslednjim napadom, Bili Beron je dodao 12, a Ognjen Dobrić 10, dok su po 13 u Limožu dali Ajzea Majls i Džeri Butzil.

Zvezda na oproštaju od takmičenja igra protiv Unikahe na svom terenu.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.