Zvezda hrabro poginula, pobeda na oproštaju od Evrope, Rendžers preživeo pakao

Crvena zvezda jurila tri gola zaostatka protiv Rendžersa, na gotovo ispunjenom stadionu “Rajko Mitić”, na kraju nije uspela, ali joj navijači to neće zameriti.

Crvena zvezda protiv Rendžersa zaista nije imala sreće. Sve što ih je snašlo u prvom meču kao da se preslikalo na drugi, Beograđani su odigrali još bolji meč, na kraju su ostvarili utepni trijumf – 2:1.

Kako, to zna samo vremešni golman Rendžersa Mekgregor, koji je ponovo bio centralna figura meča, odbranio je gotovo sve udarce. Osim onog Ivanića u desetom minutu.

Zvezda je tada postigla rani gol, „otvorila“ rivala, dodatno raspalila maštu Delija… Imao je samo dva minuta kasnije isti igrač priliku, do poluvremena mogli su mrežu gostiju da zatresu još Pavkov i Pićini.

Na startu drugog poluvremena fantastična prilika za crveno-bele, posle koje više nije bilo povratka. Imao je Ohi usamljenog Pavkova, nešto jače mu je dodao loptu, da je to učinio kako treba, ni Mekgregor ne bi mogao da spase Škote, s obzirom da je već bio prakrično salvalan…

Znali su gosti da treba da sačekaju svoju šansu, a do gola i izjednačenja stigli su, a kako drugačije, uz mnogo sreće. Pićini, koji se još u prvom poluvremenu uhvatio za ložu, nije mogao da stigne Kenta, ovaj je šutirao sa 15 metara, lopta je zakačila Dragovića i odsela u Borjanovom golu.

Do kraja meča Zvezda je jurila utešni trijumf, do kojeg je došla u nadoknadi vremena. Ben je rutinski sa bele tačke savladao Mekregora, ako ništa drugo za poboljšanje klupskog i nacionalnog koeficijenta – 2:1.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.