Zvezda dobila ekipu Mornara i „upisala“ 15 trijumf

Zvezda je zabeležila 13. uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju i sada je na skoru 15-1.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Mornara iz Bara sa 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24), u meču 18. kola ABA lige.

Bolji od ostalih u domaćem timu bio je Dejan Davidovac sa 18 poena i pet skokova, Branko Lazić je upisao 13 poena, dok je Nikola Kalinić dodao 11 poena, uz tri asistencije.

Vladimir Mihailović je za tim iz Bara postigao 26 poena, uz četiri skoka, Sead Šehović je zabeležio 12 poena, a Nemanja Gordić je upisao 10 poena i sedam asistencija.

Zvezda je u prvoj četvrtini povela sa devet poena razlike, ali su gosti uspeli da smanje rezultat, da bi na poluvreme crveno-beli otišli sa tri poena prednosti (41:38).

Domaći tim je u samoj završnici treće četvrtine otišao na 61:50 i do kraja se nije dovodila u pitanje pobeda beogradske ekipe.

Crveno-beli posle 16 odigranih utakmica imaju samo jedan poraz u ABA ligi, dok Mornar posle prekinute serije od tri vezane pobede ima učinak 7/9.

U narednom kolu ABA lige Zvezda gostuje Megi, a Mornar dočekuje podgoričku Budućnost.