ZVEZDA BOLJA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI – Dobrić “ukrao” pobedu Baskoniji

Zvezda NIKAD LAKŠE do pobede protiv Budućnosti

U 29. kolu Evrolige Crvena zvezda 10. marta u Beogradu dočekuje Makabi.

U 28. kolu Evrolige Crvena zvezda je posle dramatične završnice u Beogradu pobedila Baskoniju 86:83 i nanela rivalu šesti uzastopni poraz.

Početnih 0:8 dalo je naslutiti u kom će se pravcu razvijati meč.

Prišla je Zvezda na 9:12 u 6. minutu, ali je tri minuta kasnije Boldvin prvi put doneo dvocifrenu prednost gostima (11:22).

Grejndžer je početkom druge četvrtine doneo +16 Baskoniji, a onda je usledila serija crveno-belih 12:0 kojom su se vratili na jednocifren minus (26:30).

Do poluvremena Zvezda je anulirala -13 iz prve četvrtine, pa se u drugom delu krenulo od početka.

Za tri i po minuta nastavka Zvezda je napravila seriju 9:0 (50:41), ali je onda stala, do poslednje pauze postigla samo pet poena, pa je u poslednji period Baskonija ušla sa poenom viška (55:56).

Za četiri početna minuta poslednje deonice serija Zvezde 15:5 i opet je bilo +9 (70:61).

Na trojke Holinsa trojkama je odgovarao Boldvin (75:70).

Pri skoru 77:72 dva minuta pre kraja u istom napadu tri su puta promašili gosti, a onda je trener Baskonije Neven Spahija dobio tehničku. Potom je pogodio VoltersKalinić u narednom napadu ukrao loptu, a Volters opet poentirao pa je 72 sekunde pre kraja Zvezda prvi put došla do dvocifrenog plusa (82:72).

Brza serija gostiju 6:0 i 34 sekunde pre kraja opet drama (82:78).

Ušlo se u penal završnicu. Fontekio je 22 sekunde pre kraja pogodio za samo -3 (84:81). Potom je Volters promašio oba bacanja, gosti su imali napad za produžetak.

Fontekio je išao na trojku, ali mu je Dobrić ukrao loptu, a Holins u kontri zakucao za pobedu (86:81).

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.