Entertainment News Sport Video Zanimljivosti

Zvezda bila bolja na Enfildu nego u Parizu, ali je Liverpul ipak trijumfovao

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u utakmici 3. kola Lige šampiona od Liverpula sa 4:0. Dva pogotka na Enfildu postigao je Mo Salah, a po jedan Bobi Firmino i Sadio Mane.

Kraj utakmice, Liverpul – Crvena zvezda 4:0. U Parizu ludnica u finišu, Di Marija u 93. minutu postiže izjednačujući gol protiv Napolija (2:2).

83′ Moreno u igri umesto Robertsona. Ovde je sve gotovo, ni igrači Liverpula više ne napadaju toliko.

80′ GOOOOL! Mane pogađa posle asistencije Staridža.

77′ Golom Mertensa, Napoli ponovo vodi na “Parku prinčeva” (2:1). PSŽ pred porazom koji može da ih košta osmine finala.

76′ PENAL! Još jedan za Liverpul. Mane šutira, Borjan brani!

73′ Salah je otišao na klupu, na terenu je Staridž. Dva gola Zvezdi Egipćaninu su premijerni u Ligi šampiona ove sezone. Čaušić je u igri umesto Jovičića.

69′ Šaćiri je praćen aplauzima, ali i zvižducima na drugom delu tribina napustio teren, u igri je Lalana.

65′ Ebisilio ide na klupu, na terenu je Jovančić. Milojević gleda da pojača srednji red.

61′ Auto-golom Ruija, Pari Sen Žermen stiže do izjednačenja protiv Napolija.

56′ Treći gol “crvenih” izgleda je dotukao srpski tim. Prethodno su “požuteli” Stojković i Krstičić

51′ GOOOOL! Liverpul je povećao prednost iz potpuno NEPOSTOJEĆEG jedanaesterca.

Filip Stojković se zagradio u naletu Manea, glavni sudije Ziber na intervenciju pomoćnika signalizira da je to faul za najstrožu kaznu.

46′ Počeo je drugi deo igre, nema promena u sastavima.

Poluvreme, 2:0 za Liverpul.

45′ GOOOOL! Mo Salah, rutinski reklo bi se. Šteta, moglo se otići na odmor sa jednim golom zaostatka. Možda je i Borjan mogao bolje da reaguje

35′ Malobrojni navijači Zvezde koji su na stadionu u srcu Enfilda zvižde Đerdanu Šaćiriju prilikom svakog dodira lopte i pevaju mu: “Pi*ko šiptarska”.

32′ Borjan skida zicer Salahu na pas petom Manea. Ispostavilo se da je bio ofsajd. Robertson se u narednom napadu ponovo ističe.

Zvezda nikako da prenese loptu na polovinu Liverpula.

29′ Napoli je usred Pariza došao do prednosti. Insinje na asistenciju Kaljehona. Ovaj rezultat nikako ne valja.

24′ Razigrao se Liverpul. Salah-Mane-Salah, umalo 2:0. Robertson je u sledećem napadu bio sebičan, mogao je mnogo bolje da ugrozi Borjana. Na sreću – nije.

20′ GOOOOL! Akcija Liverpula kao iz udžbenika.

Odličan prodor Šaćirija, asistencija na levo Robertsonu, potom ubačena lopta na Bobija Firmina koji je smiruje i lako sa desetak metara pogađa mrežu Borjana.

17′ Kao što se može videti, Zvezda je potpuno ravnopravan protivnik večeras. Babić zaboravljen posle prekida, propala je lepa šansa za crveno-bele.

12′ Navijači sa mreža “gladni” su Šaćirija

Jedva čekaju njegov dolazak u Beograd.

9′ Firmino je želeo da postigne gol, ali je pogodio Aleksander-Arnolda. Ovo je bilo opasno. Salah u narednom napadu trči ka Borjanu, dobro je…golman Zvezde siguran.

4′ Zvezda je prva pripretila, ali je centaršut Ebisilija bio traljav. Nema straha, crveno-beli, večeras u plavoj opremi, idu napred.

Na društvenim mrežama je ludnica, navija se više nego ikada za crveno-bele.

21:00 Utakmica je počela.

20:40 Igrači oba tima zagrevaju se na terenu, Enfild nije ni blizu da bude krcat, ali će atmosfera ipak biti odlična.

Evo malo detalja sa terena:

20:13 Domaćini su nam potvrdili da im se često dešavaju problemi sa strujom i vodom na stadionu. Neverovatno za jedan objekat ovakve važnosti.

Problem je sa vodom, igrači neće moći da se istuširaju posle utakmice! Nema vode ni u toaletima. Navijačima očito ništa ne smeta.

20:05 Enfild je zasjao kako i treba…sve je u redu sa svetlom. U međuvremenu, na Tviteru navijači “crvenih” licitiraju koliko će golova primiti Zvezda. Vrlo bezobrazno, navijamo da bude obratno.

19:40 EVO I SASTAVA:

Liverpul: Alison, Fabinjo, Van Dajk, Vajnaldum, Gomez, Robertson, Aleksander-Arnold, Šaćiri, Salah, Mane, Firmino.

Crvena zvezda: Borjan, Degenek, Babić, Stojković, Gobeljić, Jovičić, Krstičić, Ebisilio, Ben, Srnić, Boaći.

19:22 Boli. Baš boli. Zvezdini omladinci ispustili su danas pobedu u Liverpulu.

19:10 Jirgen Klop ostao je dosledan sebi kada su u pitanju duhoviti odgovori.

Na pitanje da li je gledao Zvezdino osvajanje Evrope i Bari, Klop je samo kratko izustio:

“Sa 23 godine sam imao pametnija posla od finala Kupa šampiona”.

Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Liverpul – Crvena zvezda.

Navijači Zvezde dočekali su i taj trenutak kada će njihovi ljubimci istrčati na teren čuvenog Enfilda, na kojem su najbolji timovi sveta padali k’o od šale.

Zvezda se uzda u tradiciju koja kaže da su crveno-beli u prošlosti sasvim solidno prolazili protiv engleskih timova.

Istina, Vladan Milojević neće moći da računa na Marka Marina i Milana Rodića, ali zato su tu svi oni igrači koji su pre samo dva meseca u Salcburgu izborili istorijski ulazak u LŠ.

Liverpul će, kao i uvek, napasti Zvezdu sa prejakim triom Salah-Mane-Firmino, i uz podršku švajcarskog Albanca Đerdana Šaćirija verovatno.

Menadžer Jirgen Klop pokazao je juče da ima manire gospodina, pohvalivši Zvezdu i njeno čudesno veče u Salcburgu.

Isto tako, Nemac je dodao da se na Enfildu pita samo Liverpul, što realno, i zvuči malo zastrašujuće.