Žika Jakšić ovo nikada nikome nije priznao, a evo i zašto!

Žika Jakšić je godinama unazad sinonim za šou-biznis i Grand, a pre javne karijere bavio se, verovali ili ne, sportom


Omiljeni voditelj i idejni tvorac emisije „Nikad nije kasno“ Žika Jakšić ne krije da pored muzike najviše voli sport. Nakon srednje škole upisao je Fakulet za fizičko vaspitanje, ali zbog posla nije uspeo studije da privede kraju.

Još u detinjstvu je počeo da svira gitaru, ali je paralerno trenirao dva sporta. Skijanje i stonitenis su mu odlično išli, a osvajao je i brojne medalje na takmičenjima, u jednom trenutku je bio prvak Srbije.

Kako je oduvek bio fizički aktivan, kada se preselio u Nemačku radio je kao spasilac na jednom bazenu, a i sam kaže da mu je sport dosta pomogao u tom poslu.

– Kad sam otišao u Nemačku, položio sam za spasioca i zbog nepozavanja jezika prvo sam čistio travu oko bazena i pomagao. Nije mi išao nemački i ja uzmem knjigu i jedno tri meseca svaki dan sam učio jezik dok nisam progovoro. Uporedo sam radio sa svojim bendom i četiri godine kao spasilac na bazenu – rekao je on jednom prilikom u medijima.

Izvor: PressSerbia/Alo

Scroll to Top