ZENIT U ZENITU – Zvezda imala dva šuta za pobedu, pa izgubila posle produžetka

Zvezda poklekla u Barseloni

U 19. kolu Evrolige Crvena zvezda 6. januara dočekuje turski Fenerbahče, koga vodi Aleksandar Đorđević.

Posle izjednačenog starta (8:7) sredinom prvog kvartala crveno-beli su došli do osetnije prednosti (18:10).

U momentima kad je zaštekao napad ruskog tima sve je u momentu puklo na drugoj strani. Serija Zenita 19:3, gosti su bili na domak dvocifrene razlike.

Bili Beron, bivši igrač Zvezde, sada je za račun tima iz Sankt Petersburga punio koš Beograđana.

Trojke Holinsa i Voltersa na startu drugog kvartala vratile su domaće u igru (27:31). Još jedna Holinsa u 18. minutu vratila je i prednost (40:38).

Serijom 8:0 i trojkom Kalinića u 23. minutu Zvezda je došla do prednosti (50:44).

Tri minuta pre poslednje pauze opet je bilo +8 (54:46).

Posle poena Voltersa početkom poslednjeg kvartala bilo je maksimalnih +9 (59:50).

Sedam minuta pre kraja Zvezda je imala +7 (63:56) posle utrčavanja kroz sredinu i poentiranja Simonovića.

Serijom 9:2 i poenima Frankampa tačno tri minuta pre kraja (65:65) sve je krenulo od nule.

Na 79 sekundi pre kraja usledilo je gledanje snimka pri rezultatu 67:67. Na kraju su sudije odlučile, Poitres je namerno faulirao Mitrovića pod košem, slobodna bacanja i lopta sa strane za Zvezdu.

Mitrović je pogodio bacanja (69:67), ali je Volters potom promašio trojku. Gosti su promašili za tri, ali su došli do lopte, a onda je u drugom napadu Lojd pogodio (69:69) samo 38 sekundi pre kraja.

Trener Zvezde Dejan Radonjić uzeo je minutu odmora. Kalinić je promašio za tri, lopta je došla u ruke igračima Zvezde, sa sirenom je probao i Volters, nije dobacio. Produžetak.

Lojd i Miki su doneli prednost gostima (72:73), Kalinić je pogodio trojku, ali je potom promašio dva bacanja.

Kalinić je zakucavanjem smanjio (74:75). Potom je Lojd odigrao jedan na jedan i pogodio (74:77). Zvezda je protraćila napad, put kapitena Lazića za tri nije stigao ni do obruča, potom je Lazić 25 sekundi pre kraja faulirao Lojda. Pogodio je oba bacanja (74:79).

Kalinić je posle minuta odmora promašio za tri, priči je došao kraj… To što nisu izveli loptu za pet sekundi i predali loptu Zvezdi samo je bilo odlaganje neizbežnog.