Zbog poraza u “Pionir”-u, Partizan hoće revanš u Zadru

Zbog poraza u "Pionir"-u, Partizan hoće revanš u Zadru

Crno-beli igraju sa naoštrenim rivalom u dvorani Krešimir Ćosić.

ČETVRTA ČETVRTINA

Vo9di Partizan i dalje sada je šest razlike Pejdž pogađa troku 71:77, 33. minut.

TREĆA ČETVRTINA

Lendejl sa dva plus 1, i ekstra zakucavanje Sija, e tako je Partizan otvorio drugo poluvreme. u dosadašnjem toku meča, najvećih 55:46 u 22. minutu. Stefan Janković pravi nesportski fau, Žorić je ubacio oba slobodna bacanja, a Litl promašio za tri poena. Pejdž ubacuje svoj treći šut van linije 6.75 za najubedljivije vođstvo 58:48.

Na kraju treće deonice 65:69.

Pejdž je precizan i s poludistance, Nazor tajm aut 60:48 u 23. minutu.

DRUGA ČETVRTINA

Brzoja promašuje bacanja, Veličković, Renfro promašuje za tri poena. Renfro  sad asistira za Nikolu Jankovića 23:22, 12. minut. Trojka Litla, Trinkijeri zove minut odmora – 26:22

Veličković poentira u reketu domaćina, kao i Dašić-30:26. Trojka Pejdža, Litl s poludistance preko Renfroa.

Posle izgubljene lopte domaćih, Stefan Janković poentira iz prodora. Partizan je na minus jedan u 15 minutu – 34:33.  Partizan serijom 7:0 dolazi do dva poena više – 36:34.

Na poluvremenu Zadar Partizan 46:50.

PRVA ČETVRTINA

Lendejl promašuje prvi šut na meču, a onda napravio i faul u napadu prilikom pravljenja blokade. Prve poene na meču postiže Božić. Na trojku Dašića odgovara Renfro. Marinković i Si za seriju 7:0 kojom crno-beli dolaze do prvog vođstva 7:5, 4. minut.

Si pogađa trojku za plus tri beogradskog tima, Dašić pogađa. Si je u seriji od sedam poena 12:9. Na polovini prve četvrtine 13:12 za crno-bele. Stefan Janković pogađa za 15:12. Litl pogađša trojku za Zadar na dva i 15 do kraja prve deonice 20:17.

Plus šest za domaće u 9. minutu 23:17. Kraj prve četvrtine 23:20 za Zadar.

Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča Zadar – P.artizan

Zadar je na pretposlednjem mestu na tabeli i bori se za opstanak u jadranskoj eliti. Međutim, u svega pet pobeda zabeleženih u dosadašnjem toku regionalnog takmičenja ubraja se i ona nad Partizanom – 95:85.

Partizan neće moći da računa na Radeta Zagorca koji zbog povrede kolena nije otputovao sa timom u Zadar.