fbpx
Booking.com
Home » Travel » Zašto se Mađari nikada ne kucaju kada nazdravljaju pivom?
Travel Zanimljivosti

Zašto se Mađari nikada ne kucaju kada nazdravljaju pivom?

Zašto se Mađari nikada ne kucaju kada nazdravljaju pivom?

Iako je kucanje kriglama ili pivskim čašama u Mađarskoj bolje preskočiti, slobodno nazdravite drugim pićima uz značajan pogled širom otvorenih očiju.


U Mađarskoj se ne kuca kriglama, piše welovebudapest.com, a dodaje kako se smatra da takav običaj vuče korene otkako su Austrijanci slavili pobedu nad Mađarima 1848. godine u Beču, glasno nazdravljajući pivom i zveckajući čašama.

Navodno su nakon toga Mađari rekli da neće nazdravljati pivom još 150 godina, a iako su godine prošle, Mađari i dalje piju pivo u tišini. Ali nazdraviće drugim alkoholnim pićima, poput vina ili pálinke, i pritom će imati širom otvorene oči kako bi bili sigurni da će ostvariti kontakt očima jer nije dosta samo reći: Egészségedre!

“Najvažnije je zapamtiti da ako vam ikada ponude pálinku, morate je popiti. Čak i ako vam je to treća čašica ili ako je domaća i nije baš dobra, svejedno je morate popiti. To vredi i za domaće vino domaćina. Srećom, domaća pálinka zapravo može biti odlična. Egészségedre!” savetuje welovebudapest.com.

Pálinka je mađarska rakija koja je zaštićena geografskim poreklom, što znači da se može peći samo u Mađarskoj. Dobro je znati da najčešće nije jeftina u restoranima i barovima, pa je ponekad korisno baciti pogled na cenovnik pre poručivanja.

Foto: Pixabay

Izvor: PRessSerbia/ pun kufer

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

Dodaj komentar

Klikni ovde da postaviš komentar

PRessSerbia VIDEO NEDELJE MARTINA VRBOS – ZAŠTO MI NE DAŠ DA TE VOLIM

Naučite Italijanski sa Nevenom!

italijasnki jezik

Vremenska prognoza

RADIO “KOLUBARA”, – slušajte besplatno kvalitetan radio na internetu

RADIO KOLUBARA

LAJKUJTE NAŠU FACEBOOK STRANICU!

Booking.com

All Topics

Prijatelji sajta


BG online

 

class=

Iskoristite stalne popuste-Ulepšajte se!
ageless

RSS NEVEROVATNE PONUDE DANA:

REZERVIŠITE SMEŠTAJ BRZO I POVOLJNO!



Booking.com

PRessSerbia-logo

PRessSerbia© 2022.

Ukoliko imate bilo kakvu sugestiju, savet, pitanje ili želite saradnju možete nam se obratiti putem emaila: office@pressserbia.com

PRess Serbia