VLAHOVIĆ ODUŠEVIO SVET: Remi Viljareala i Juventusa

Vlahovića čeka TRANSFER SNOVA

Revanš utakmice igraju se 16. marta u Italiji i Francuskoj.

Fudbaleri Viljareala i Juventusa odigrali su večeras u Španiji nerešeno 1:1, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Vlahović je sa 22 godine i 25 dana drugi najmlađi igrač Juventusa koji je postigao gol na debiju u Ligi šampiona još od Alesandra Del Pjera, kome je to uspelo sa 20 godina i 308 dana.

U 13. minutu Viljareal mogao je da izjednači, ali je Đovani Lo Čelso pogodio stativu. Španci su zapretili i u 17. minutu, kada je golman crno-belih odbranio šut Arnoa Danžume.

Napadač Juventusa Alvaro Morata je u 33. minutu pokušao sa ivice šesnaesterca i šutirao je preko gola. Pet minuta kasnije crno-beli su mogli da udvostruče prednost, ali je odbrana Viljareala dobro reagovala kod pokušaja Vestona Mekenija.

Do kraja poluvremena nije bilo promene, a prvu šansu u nastavku imao je Juventus, kada je Morata šutirao pored gola.

U 57. minutu golman Juventusa Vojčeh Ščensni odbranio je šut Alberta Morena, ali u 66. minutu nije mogao da spreči izjednačenje, posle dobrog šuta Danija Pareha, na dodavanja Etjena Kapuea.

Posle toga nije bilo većih prilika sve do 85. minuta kada je pokušao Vlahović, ali je golman Viljareala Heronimo Rulji dobro odbranio pa je rezultat ostao nepromenjen do kraja utakmice.