Važna pobeda Partizana protiv Metropolitana: Parni valjak u petoj brzini

Partizan, Metropolitan, Evroliga

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Metropolitana sa 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31), u utakmici 15. kola Grupe A Evrokupa.

Crno-beli su upisali važnu pobedu u borbi za drugo mesto u Grupi A i sada imaju skor 10/5, a francuski tim 9/6 kao i Andora.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Zek Ledej sa 15 poena, poen manje je ubacio Balša Koprivica uz 13 skokova, dok je Kevin Panter dodao 13 koševa.

Aleksa Avramović i Matijas Lesor su postigli po devet poena, dok je Tristan Vukčević utakmicu završio sa osam.

U redovima Metropolitana najbolji je bio Džordan Mekre sa 18 poena, Miralem Halilović je dodao 12, a Vil Kamings 11.

Partizan je odlično počeo meč, ali je loše završio prvu deonicu pa je Metropolitan prvo izjednačio (14:14), a potom i s prednošću 17:14 otišao na prvi odmor.

Predvođeni Ledejom, crno-beli su u drugoj četvrtini vratili prednost na svoju stranu koja je na poluvremenu iznosila tada maksimalnih plus 12 – 43:31.

Crno-beli su sjajno odigrali treću četvrtinu koju su dobili sa 21:10, nakon čega su bez problema kontrolisali meč i mirno ga priveli kraju.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu Evrokupa gostovati Slasku, dok će Metropolitan dočekati Huventud.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.