Vaterpolisti Srbije pobedili Španiju na SP

Savić saopštio spisak igrača za utakmicu sa Rumunijom

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je danas u Budimpešti Španiju sa 11:5 (3:1, 2:0, 3:2, 3:2), u utakmici drugog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu i ostvarila drugu pobedu.

Po dva gola za branioca titule Srbiju postigli su Andrija Prlainović, Filip Filipović i Nemanja Ubović. Po jedan gol postigli su Dušan Mandić, Milutin Aleksić, Stefan Mitrović, Duško Pijetlović, Miloš Ćuk.

Dva gola za Španiju postigao je Alehandro Sančes, dok su se po jednom medju strelce upisali Blaj Maljarač, Alberto Espanjol i Alberto Baroso Makaro.

Prvi gol postigla je Španija, na 2:45 minuta pre kraja prve četvrtine, preko Alehandra Sančesa, a posle toga Srbija je vezala pet golova za vodjstvo od 5:1 na poluvremenu. Osim strelaca, u tom periodu istakao se i golman Branislav Mitrović.

Ekipa Dejana Savića je i u nastavku sigurnom igrom sačuvala prednost, ostvarila drugu pobedu na turniru i peuzela prvo mesto na tabeli ispred Grčke, koja je jutros pobedila Južnu Afriku sa 18:2.

To je druga pobeda vaterpolista Srbije na turniru, nakon što su u prvom kolu pobedili Južnu Afriku sa 21:5. Španija je u prvom kolu izgubila od Grčke sa 7:8.

U trećem kolu, u petak, Srbija će igrati protiv Grčke od 10.50.