VAR ispravio grešku pomoćnika, Zvezda slavila u Subotici

ATA Images

Posle intervencije iz VAR sobe priznat gol Bena, Zvezda došla do važnog trijumfa u Subotici.

Crvena zvezda nije ponovila blistavu partiju iz duela sa Kairatom, ali je i ono što je prikazala u Subotici bilo dovoljno za trijmf protiv Spartaka – 1:2.

Na taj način, crveno-beli su napravili lepu uvertiru za meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Šerifa (sreda, 21 čas), ujedno makar na kratko, popeli su se na čelnu poziciju na tabeli Super lige.

Zvezda je povela već u petom minutu. Rodić i Katai su razmenili dupli pas, ovaj drugi je potom uputio povratni pas ka Ivaniću, koji je preciznim udarcem sa 18 metara savladao nemoćnog Dujmovića – 0:1.

U 18. minutu mogao je Ivanić da duplira prednost, posle odličnog ubacivanja sa desne strane Gajića zahvatio je loptu glavom sa sedam metara, ali je ona prošla zamalo pored gola Spartaka.

ATA Images

U 26. minutu, prvi ozbiljniji napad Subotičana i odmah izjednačenje. Dobili su domaći nešto više prosotra, Šimura je dodao loptu do Srećkovića, koji je oštro centrirao, a Pankov je loše zahvatio loptu i savladao je debitanta na golu Zvezde Miloša Gordića – 1:1.

U 32. minutu umalo preokret domaćina, Gordić je posle  centaršuta Sparatka boksovao loptu, na nju je natrčao Tufegdžić, šutirao je snažno sa 18 metara, ali je na njegovu nesreću pogodio saigrača.

Samo tri minuta kasnije nova prilika za Subotičane, Bijelović je dugo vukao loptu, u šesnaestercu prevario Krstićića, a potom pokušao da centrira ka usamljenom Tufegdžiću, ali je njegovu nameru pročitao Gordić.

U 40. minutu Zvezda je ponovo povela, i to posle intervencije iz VAR sobe. Kanga je ubacio loptu, ispostavilo se posle pregledanog snimka da Ben, koji je glavom savladao Dujmovića, nije bio u ofsajd poziciji, iako je pomoćni arbitar visoko podigao zastavicu – 1:2.

Početkom drugog poluvremena Zvezda je imala dobru priliku. Kanga je prebacio čitavu odbranu rivala, u drugom delu šesnaesterca bnio je Katai, koji je uputio loptu ka Krstoivuću, ovaj je pokušao da je zahvati petom, ali ipak to nije učinio na najbolji način.

U 57. minutu Tufegdžić je iskoristio prostor koji mu se ukazao, šutirao je sa 20 metara, ali pravo u Gordića. Pet minuta kasnije ponovo akcija Zvezda Kanga – Katai – Krstović, Gabonac je ubacio loptu ka reprezentativcu Srbije, ovaj je opet potražio Krstovića, koji je za korak zakasnio da loptu ubaci u mrežu Spartaka.

Imala je koji minut kasnije Zvezda mnogo sreće, Krstičić je nespretno zahvatio loptu glavom, ona je krenula ka golu Gordića, ali je skoro na gol-liniji Gajić odlično intervenisao i otklonio opasnost.

U finišu je Zvezda iskontrolisala meč, a imala je još nekiliko dobrih prilika. U 74. minutu Katai je dodao loptu Kataiju, ovaj je iz prve šutirao, ali je Dujmvić uspeo da izbaci loptu u korner.

U 83. minutu sjajan potez Kataija, posle ubacivanja Gajića makazicama je zahvatio loptu, koja je prošla koji santimetar iznad prečke Dujmovića.

ATA Images

Mogla je Zevzda da reši pitanje pobednika u 88. minutu, Krstović je uputio povratni pas ka Kataiju, ovaj je šutirao sa 17 metara i pogodio stativu, na loptu je ponovo natrčao crnogorski internalcionalac, ali je vrlo loše reagovao iz izgledne pozicije, poslao je loptu preko gola Spartaka.

Ono što nije učinio tada, Krstović jeste tri minuta kasnije. Katai je dugo vukao loptu, ušao je u šesnaesterac rivala, petom je vratio loptu ka Krstoviću, a ovaj je lako ubacio u mrežu Subotičana – 1:3.