Booking.com
Zanimljivosti

Tajanstvena mesta gde je ljudima zabranjen pristup!

Tajanstvena mesta gde je ljudima zabranjen pristup!

Zabrana je oduvek bila snažna motivacija. Sve ono što je zabranjeno, sakriveno, deluje nam privlačnije. Danas, kada se čini da nam je sve dostupno, još uvek postoje mesta gde je ljudima pristup zabranjen. Predstavljamo vam neka od tih misterioznih, zabranjenih mesta.


Prvo mesto na našem spisku jeste Maunt Veder (Mount Weather), sklonište od apokalipse poznato onima koji su gledali seriju „100” (The 100). Ovo misteriozno postrojenje od 564 poseda u Virdžiniji nalazi se u Centru za hitne operacije u Americi, a postoji od 1979. godine. Međutim, široj javnosti je postalo poznato tek od 1974, kada je u njegovoj blizini pao avion. Onda nije bilo jednostavno objasniti zašto se usred Virdžinije nalazi operativni centar. Zvanični odgovor Vlade bio je da je postrojenje izgrađeno kao novo sklonište Službe bezbednosti u slučaju nuklearnog napada.

Severni Sentinel u Indijskom okeanu primer je onih mesta gde je ljudima ulaz zabranjen zarad njihovog dobra. U slučaju ovog ostrva, u smrtonosnoj opasnosti bile bi pridošlice prema kojima je domorodačko stanovništvo izrazito neprijateljski nastrojeno. Nakon tragične smrti grupe ribara, Vlada Indije ograničila je bezbedan prostor od 3 milje udaljenosti od ostrva, zabranivši dalji pristup.

Jedno od zabranjenih mesta jeste i Nacionalni muzej špijuna u Đangsuu. Ovo mesto je čuvar špijunske istorije Kine, te je, osim nekolicini ljudi sa kineskim državljanstvom, ulaz strogo zabranjen.

 Primamljivost zabranjenog i nedostižnog prepoznali su tvorci Kluba 33, posebnog dela Diznilenda. U Klub 33 ulazi se kroz skriveni deo trga u Nju Orleansu, a pristup je dozvoljen samo izuzetno važnim i bogatim ljudima. Ulaz u Klub 33 košta 25.000 dolara, a godišnja članarina 12.000 dolara.

U brojnim teorijama zavere, kao skrovište koje čuva sve najveće tajne Amerike navode se Pentagon, planina Montana i mnoga druga mesta. Međutim, malo je poznata satelitska stanica u Pajn Gepu, Australiji. Ovu stanicu, kojom upravljaju Vlada Amerike i Australije, čuva veliki broj naoružanih vojnih obaveštajaca, a smatra se da je mesto u kojem se planiraju i započinju brojne tajne operacije američke obaveštajne službe.

Još jedan američki vojni kompleks prepun pažljivo čuvanih tajni jeste Dagvej Pruving Graund (Dugway Proving Ground). Otkrivanje jednog dela ovog kompleksa bilo je dovoljno da uplaši naučnike. U ovim kompleksima čuvalo se hemijsko i biološko oružje, a pojedini naučnici tvrde da se u ovim kompleksima za eksperimente koriste i ljudi.

Osim američkih, u centru pažnje javnosti su i tajne Rusije. Mežgorje, malo selo među planinama Urala, jedno je od mesta na koje niko ne sme da kroči. Ovakvu zabranu prate i brojna nagađanja o tome šta bi se moglo kriti u ovom gradiću među planinama. Jedna od teorija jeste da je ovaj gradić korišćen za nuklearna istraživanja u doba Hladnog rata.

Grupacija Vivos može biti mesto početka novog života nakon apokalipse, pa je stoga i ovaj štab u Nemačkoj zabranjen za sve posetioce. Ovo pažljivo izgrađeno, izdržljivo, ali i luksuzno mesto otvoriće se samo u slučaju apokalipse i primaće odabrane porodice. Mesto je opremljeno i oružjem i municijom.

 Kada govorimo o skrivenim i zabranjenim mestima, da li je moguće ne pomenuti Severnu Koreju? Od svih tajni ove zemlje, koncentrisaćemo se na jednu pomalo čudnu, posebno sakrivenu prostoriju. Sobu 39 je osnovao Kim Džong II 70-ih godina 20. veka, i ona se nalazi u prostoriji broj 39 Upravnog odbora 39, na trećem spratu zgrade Vlade u Pjongjangu. Šta se krije iza zatvorenih vrata ove prostorije, verovatno će još dugo ostati tajna.

 Ova lista zabranjenih mesta i prostorija koje čuvaju gotovo nezamislive tajne, još uvek ne uključuje sve ono što je nedostupno našem znanju. Savremeno doba, razvoj civilizacije i tehnologije sa sobom su doneli mnoštvo tajni od kojih, kao što smo videli, neke mogu biti i vrlo opasne. Dok postoje tajne, postojaće i pokušaji da se one razreše, kao što će, sve dok ima zabranjenih mesta, biti znatiželje koja će ih činiti neodoljivim.

(redindoportal/pixabay)

About the author

Renata Kulic

Diplomirani novinar/žurnalista sa dugogodišnjim iskustvom u medijima. Za portal PRessSerbia.com piše nekoliko godina i to u rubrici "Lifestyle"

Dodajte komentar

Kliknite ovde da ostavite komentar

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.

Prijatelji sajta

omladinska zadruga indeks
BG ONLINE

Kalendar

април 2024.
П У С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Odaberite vašu sledeću destinaciju



Booking.com

PRess Serbia