News Sport Svet

Svetsko prvenstvo u fudbalu: Het-trik Ronalda za remi! Portugal – Španija 3:3

Svetsko prvenstvo u fudbalu: Het-trik Ronalda za remi! Portugal - Španija 3:3

Fudbaleri Španije i Portugala odigrali su veličanstven meč u Sočiju koji je okončan remijem 3:3.

Sva tri gola za Portugalce postigao je Kristijano Ronaldo, dok su se kod Španaca u strelce upisali Dijego Košta (2) i Naćo.

Fenomenalan meč u Sočiju, bez dileme jedan od najluđih u istoriji Mondijala.

Portugal je prvi došao do prednosti već u 4. minutu preko Ronalda iz penala. Potom je Dijego Košta sam protiv trojice izjednačio na 1:1, da bi Ronaldo još jednom utišao navijače “crvene furije”.

U drugom poluvremenu daleko bolja Španija i sjajni Košta za novo izjednačenje. Naćo je briljantnim udarcem s distance doneo potpuni preokret da bi neverovatni CR7 u finišu evro-golom iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

U drugom meču grupe B, Iran je u šokantnoj završnici auto-golom došao do pobede nad Marokom od 1:0.