fbpx
News Sport Srbija

SUDIJA UKRAO POBEDU ZVEZDI Pavkov matirao Kopenhganen, a čovek s pištaljkom crveno-bele

RAPSODY TRAVEL

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 sa Kopenhagenom u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poveli su domaćini golom Milana Pavkova, koji je, iako povređen, doneo crveno-belima prednost, ali nju neće imati na revanšu koji se u Danskoj igra sledećeg utorka jer je odlukom sudije sumnjivi penal omogućio gostima da pet minuta pre kraja izjednače.

Strateg crveno-belih Vladan Milojević odlučio je da povratnik u Zvezdu Miloš Degenek dobije šansu od prvog minuta, a umesto standardnog Bena u startnoj postavi se našao Aleksa Vukanović. Isturen je bio jedino Milan Pavkov, ali je bio maltene neprimetan u do samog kraja prvog poluvremena i to iz tri razloga.

Najpre, ma koliko da je Crvena zvezda imala inicijativu, što protiv kvalitetnog rivala kao što je Kopenhagen nije baš bilo lako, centaršutevi su bili ispod neophodnog nivoa. Nekada preniski, nekada neprecizni, tek, Zvezdin golgeter je uzalud utrčavao. S druge strane, zbijen centralni defanzivnog veznog reda gostiju izvrsno je presecao sva dodavanja kroz sredinu, pa se činilo da će nešto morati ili da se menja u igri domaćih, ili da neka od Marinovih čarolija zbuni i disciplinovane Dance.

Pa opet, ma koliko da Marko Marin briljirao, a bio je iznova izvanredan i kada se radi o kontroli lopte i pravovremenom, a naročito preciznogm proigravanju saigrača, na kraju poluvremena Pavkov je bio taj koji je digao ceo stadion na noge. Centaršut s levog krila (ponovo) nije bio dovoljno upotrbeljiv za direktan šut ka golu rivala, ali je Milan Pavkov “popravni” izveo tako što je loptu koja se šetkala na desetak metara od gola suparnika uspeo da zahvati iz okreta. Ona se, odbivši se od Nelsona, dovoljno izdigla van domašaja ruku golmana Gritebusta, da je poput loba odsela u njegovoj mreži.

A treći, ujedno najvažniji razlog bio je što je Pavkov od trećeg do 45. minuta sve vreme igrao povređen. Na samom startu meča povredio je zadnju ložu, ali stisnuo zube, izdržao do kraja poluvremena i baš pred odlazak na predah izveo potez koji je oduševio “delije”.

U drugom delu meča, umesto njega je zaigrao Ričmond Boaći, ali je zaigrao i Kopenhagen i to malo ofanzivnije nego do tada. Primoralo je to crveno-bele da se prilično često sa svih 11 fudbalera brane. Kanjas i Jovančić su posao odradili odlično, mada ih je sudija Martins u nekoliko navrata bezrazložno sankcionisao oduzimanjem lopte, smatrajući da su do nje došli prekršajima što baš i nije bio slučaj.

Najviše je, međutim, nezadovoljstva sudijskim odlukama bilo u finišu. Prvo je minimalan kontakt pet miliona evra plaćenog rezervista Masa Haumea i Jovančića okarakterisan prekršajem za jedanaesterac, što je u 85. minutu Vind iskoristio da lukavim lob-udarcem donese 1:1, da bi potom na drugoj strani terena Ben, koji je dobio šansu 15 minuta pre kraja umesto Vukanovića, pao, a pištaljka se nije oglasila, na veliko nezadovoljstvo domaćih igrača. Bilo je besa i pokraj klupe, pa je isključen tim-menadžer Goran Negić, ali se sve ipak nekako završilo mirno, uz pesmu “delija” zadovoljnih igrom ljubimaca, koje pravo “drugo poluvreme” tek čeka, u Danskoj idućeg utorka.

Izvor: PRessSerbia/Blic

Loading...

Marija Stevanovic

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.