Šta radi ovaj čovek?! Jokićev tripl-dabl nedovoljan Denveru za pobedu (VIDEO)

Nikola Jokic 620x350 1

Srbin protiv Šarlota blistao sa 26 poena, 13 skokova i 10 asistencija!

Denver je sve dalje od plej-of mesta, ali je zato Nikola Jokić odigrao još jednu partiju za pamćenje.

Srpski košarkaš briljirao je u porazu svog tima (122:114) sa tripl-dabl ostvarenjem: 26 poena (11/16 iz igre), 13 skokova i 10 asistencja od kojih su ponovo neke bile za kategoriju “potez dana”.

Gosti su ovim porazom sebi dodatno zakomplikovali situaciju u borbi za doigravanje u Zapadnoj konferenciji, pošto sada imaju dve pobede manje i dva poraza više, ali i lošiji međusobni učinak od direktnog konkurenta Portlanda.

U Šarlotu, sastav iz Kolorada poklekao je u poslednjoj deonici u koju je ušao sa osam poena suficita.

Odlično su gosti odigrali sve do tada, predvđeni Jokićem koji je svoju sjajnu partiju nagovestio u prvom delu igre sa nekoliko izvanrednih poteza i trojkom sa zvukom sirene za poluvreme!

Ipak, u kritičnoj poslednjoj deonici po Denver, Hornetsi su odigrali bolje i zahvaljujući ponajviše Kembi Vokeru (31 p) preokrenuli rezultat u svoju korist.

Poslednji trzaj gosti su napravili ponovo preko Jokića koji je pogodio trojku za prilazak na 114:118 minut i po pre kraja, ali ispostavilo se da bolje i više nisu mogli da izvuku u Severnoj Karolini.

Geri Heris sa 20, Danilo Galinari sa 19 poena i Kenet Farid sa 18, bili su, pored najefikasnijeg Jokića, najbolji kod gostiju.

U nastavku pogledajte bravure Jokića sa ove utakmice.