Sport News

Srpkinje izdržale pritisak i preko Turske se plasirale u veliko finale!

ATA Images

Gubila je Srbija sa 1:0, a u drugom setu spasila je nekoliko set lopti. Posle toga je usledio preokret za plasman u finale!

Srbija će igrati u finalu Evropskog prvenstva! Izabranice Zorana Terzića su u sjajnom meču, u fantastičnoj atmosferi, savladale Tursku u polufinalu – 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13).

Turkinje su posle velike borbe i čak 42 minuta igre dobile prvi set. Ključni je bio drugi period igre, u kojem su izabranice Đovanija Gvidetija imale i nekoliko set lopti, ali su taj nalet Srpkinje izdržale.

Prednjačila je tada Tijana Bošković, koja je igrala bez greške, samo u prva dva seta nanizala je 23 poena. Prvu set loptu za izjednačenje u setovima blokom je iskoristila Milena Rašić.

Rivalke su bile u egalu i u trećem setu, sve do 23:23. Ipak, tada je erdem načinila servis grešku, a odmah zatim kontru je iskoristila Katarina Lazović.

U četvrtom periodu Srbija je brzo stekla veliku prednost, povela je sa 13:5. Ispostavilo se da je prvi putnik u finale već tada bio rešen.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.