Sport Srbija

Srbija ubedljiva protiv Poljske za overu prve pozicije

SRBIJA JE NA MUNDOBASKETU: "Orlovi" pobedili Britance u drugom poluvremenu!

Orlovi u osmini finala igraju protiv Italije.

Košarkška reprezentacija Srbije sa maksimalnim učnikom je završila takmičenje u grupi D sa pet pobeda pošto je u poslednjem kolu savladala ubedljivo Poljsku sa 96:69 (28:14, 24:19, 20:17, 24:19). Orlovi će u osmini finala igrati protiv selekcije Italije koja je zauzela četvrto mesto u grupi C, dok će Poljska kao drugoplasirana u grup D igrati protiv Hrvatske.

Od starta je bilo jasno u kom pravcu će meč Srbije i Poljske ići. Od starta su Orlovi imali prednost. Jokić je doneo 12:6 u 4. minutu, Kalinić pogodio za 18:9 dva minuta kasnije, da bi Micić posle kontre doneo Srbiji prvo dvocifreno vođstvo 22:11 koje je tim Svetislava Pešića povećao do malog omdora na 28:14. Davidovac je pogađao na startu druge četvrtine uz Milutinova koji je dobio prve minute na šampionatu i Srbije je vodila 39:18 u 14. minutu. Kontrolisali su Orlovi sve na terenu, Pešić je često menjao, ali intenzitet nije padao u igri Srbije koja je na poluvremenu vodila 52:33.

Poljaci su bolje krenuli u drugo poluvreme i uspeli sa par trojki da smanje na 56:43, a Pešić je odmah reagovao tajm-autom. Međutim, brzo je Srbija odbila taj nalet poenima Kalinića i Jokića i Poljaci su ponovo bili u većem rezultatskom minusu na kraju četvrtine 72:50. Poslednja četvrtina bila je samo formalnost, Srbija je praktično odradila posao, ali bez praznih minuta i prednost je do kraja samo rasla, da bi na kraju Poljaci uspeli samo da budu poraženi sa manje od 30 razlike.

Izvor: PRessSerbiaa/ Srbija Danas