Sport

Srbija ubedljiva protiv Holandije na startu EP

Orlovi danas protiv Češke od 17.30.

Košarkšaka reprezentacija Srtbije prema očekivanjima pobedom je startovala protiv Holandije u prvom kolu grupe D sa 100:76 (31:21, 20:17, 24:23, 25:15). Orlovi su odigrali sasvim dobro za prvi meč na šampionatu, dogodio se i mali pad početkom treće četvrtine, ali pobeda Srbije nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Od početka meča bilo je jasno da je kvalitet na strani Srbije koja je brzo stigla do 11:4 na krilima Jokića i Marinkovića, a već u 7. minutu je Srbija imala i prvu dvocifrenu prednost 24:23 posle poena Jokića, koju je uspela da sačuva do prvog malog odmora. U redovima Holandije najraspoloženiji je bio Vorti de Jong koji je bio vrlo precizan u šutu za tri, ali sam nije mogao protiv Orlova. Jaramaz je na počtku druge četvrtine pogodio za tri i doneo Srniji do tad maksimalnih +17 (38:21 u 12. minutu). Međutim, Holanđani su uspeli preko De Jonga i njegovog šuta za tri da smanje na 42:33 u 17. minutu pa je Svetislav Pešić morao da reaguje tajm-autom. Micić i Jokić su brzo Srbiji vratili dvoicfenu prednost sa kojom je i otišla na poluvreme.

Srbiji se kao i u mečevima tokom kvalifikacija za Svetsko prvenstvo ponovo dogodio pad u trećoj četvrtini, tačnije u njenim uvodnim minutima kada je Holandija uspela da smanji na 51:45. Pari minuta je trajala konfuzija u igri Srbije tačnije do tehničke Jokiću zbog protetsta kod sudije posle jednog nedouđenog faula. Kao da je to bilo potrebno Srbiji koja je ubrzo ponovo imala dvocifrenu prednost koju je uspešno čuvala bez obzira što je De Jong i dalje pogađao trojke. U poslednjih 10 minuta Srbije je kontrolislaa rezultat, mada su Holanđani uspeli da smanje na osam poena minusa u jednom trenutku, ali je taj nalet brz oodbijen i na kraju je ostvarena ubedljiva pobeda.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.