SRBIJA U TOKIJU! Košarkašice DEKLASIRALE Mozambik i ostvarile plasman na Olimpijske igre!

Košarkašice Srbije plasirale su se na Olimpijske igre u Tokiju! Kraljice su u poslednjoj kvalifikacionoj utakmici ubedljivo pobedile Mozambik rezultatom 76:48.

Izabranice Marine Maljković su nakon nešto slabijeg starta ostvarile preko potreban trijumf.

Osetio se blagi pritisak na startu meča, loša odbrana na najboljoj igračici Mozambika Antoniji Kosi, koja je dominirala u prvih 10 minta, ipak nije poremetio “kraljice” koje su već u drugoj četvrtini pokazale da će stvari doći na svoje mesto.

U drugom poluvemenu velika razlika u kvalitetu je došla do izražaja pa su naše košarkašice prvenstveno timskom igrom doše do ubedljive pobede.

Treća četvrtina bila je definitivno prelomna za konačan ishod. Iako su naše košarkašice napravile seriju na startu, Mozambik je imao odgovor. Međutim, drugi nalet izabranica Marine Maljković bio je furiozan. Serijom od 9-0 došle su do velikih 20 poena prednosti što je bilo nedostižno za protivnice.

Srpkinje su odlično igrale timski, što govodi i podatak da su imale čak 27 asistencija. Ako se uz to doda 17 ukradenih lopti naspram sedam rivala, kao i skok koji je takođe bio na našoj strani, pogotovo ofanzivni gde su naše košarkašice dominirale sa 18 uhvaćenih lopti u napadu, jasno je da Mozambik nije imao nikakve šanse za senzaciju. Razlika u kvalitetu je bila evidentna, pa je Srbija zasluženo slavila veoma ubedljivo.

Najefikasnije u reprezentaciji Srbije bile su Ana Dabović sa 12 poena, Sonja Vasić je dodala 11, a Tina Krajišnik 10 koševa.

U ekipi Mozambika nerešiva enigma Antonija Kosa zaustavila se na 21 poenu, Seda je pratila sa 10.

Izvor: PRessSerbia/Bli