News Sport VIP

Srbija u finalu Evropskog prvenstva nakon neverovatne drame i pobede nad Belgijom!

MALJKOVIĆ NAKON ŽREBA: ”Znamo šta nam je činiti”

Košarkašice Srbije su se plasirale u finale Evropskog prvenstva pošto su u polufinalu savladale Belgiju sa 74:73 i to nakon velike drame pošto su Belgijanke postigle koš nakon isteka vremena, ali i posle velike greške naših košarkašica pri 1,6 sekundi do kraja i poslednjeg napada.

Veliki uspeh napravile su izabranice Marine Maljković koje će ponovo nakon 2015. imati priliku da postanu evropske šampionke.

Finalnu borbu će nacionalni tim Srbije voditi sa Francuskom.

Sjajno je Srbija otvorila utakmicu!

Nakon što košarkašice Srbije nisu iskoristile prvi napad, Belgijanke su postigle prve poene na meču, ali je potom pri šutu sa distance Aleksandra Crvendakić pogodila uz faul, a onda i dodatno slobodno bacanje. Precizna je bila potom i Sonja Vasić, pa još jednom Crvendakić za seriju našeg nacionalnog tima od sedam poena na početku utakmice.

Nisu se tu zaustavile naše košarkašice, najpre je težak šut sa distance pogodila Crvendakić, pa i Krajišnik kada je selektor Belgije bio prinuđen da traži tajm-aut. Nastavila je sa dobrom igrom Tina Krajišnik kada je dala koš preko visoke Liskensove i prekinula nalet Belgijanki.

Onda je ponovo zablistala Aleksandra Crvendakić koja je bila ubedljivo najbolja na terenu u tim momentima. Drugi put je pogodila uz faul, tada trojku.

Veoma loše su naše košarkašice otvorile drugo poluvreme, već do trećeg minuta tog perioda su stigle do šeste izgubljene lopte. Iz napada u napad se smanjivala prednost Srbije, da bi konačno na tri i po minuta do poluvremena Belgija došla do prve prednosti još od starta utakmice

Saša Čađo je tek drugom trojkom iz osam pokušaja zaustavila nalet Belgije i vratila vođstvo na stranu Srbije. Međutim, samo na kratko pošto su Belgijanke prvo pogodile dvojku sa distance, onda i trojku i pobegle na plus četiri tokom ulaska u poslednji minut utakmice.

Dalibor Katic

Novinar je sa skoro dvadesetogodišnjim iskustvom u medijima. Stotine ekskluzivnih priča, ali i brojni intervjui sa domaćim i svetskim zvezdama samo su deo njegove novinarske karijere.