Srbija sigurna protiv Crne Gore na početku Evropa kupa

SRBIJA OSTALA BEZ ZLATA: Grci na tronu Evrope!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u Rijeci selekciju Crne Gore sa 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1) u utakmici prvog kola završnog turnira Evropa kupa.

Srbiju su do prvog trijumfa u Grupi B vodili Duško Pijetlović i Filip Filipović sa po dva postignuta gola, a u strelce su se upisali i Dušan Mandić, Radomir Drašović, Miloš Čuk, Gavril Subotić i Strahinja Rašović.

Golove za Crnu Goru postigli su Marko Petković, Djuro Radović, Vladan Spaić, Dragan Drašković i Saša Mišić.

Crna Gora je prva stigla do prednosti golom Spaića posle samo dvadesetak sekundi igre, ali je Srbija uspela da preokrene rezultat pogocima Strahinje Rašovića i Ćuka.

Radović je izjednačio na 2:2, a konačan rezultat prve četvrtine, četiri sekunde pre njenog isteka, postavio je Filipović.

Izabranici Dejana Savića su dobro odigrali i drugu deonicu i samo su povećavali prednost. Pijetlović je Srbiji doneo dva gola prednosti na početku druge deonice, a na veliki odmor se otišlo sa plus tri pošto je Subotić pogodio mrežu Crne Gore uz zvuk sirene.

Tačku na ovu utakmicu praktično je stavio Filipović već na početku treće četvrtine. On je bio siguran sa pet metara za vodjstvo Srbije od 7:3.

Srbija je do kraja utakmice održavala prednost i nije dozvolila Crnoj Gori da meč učini neizvesnijim.

Vaterpolisti Srbije sutra igraju protiv Francuske, a Crna Gora protiv Hrvatske.

Hrvatska je ranije danas u prvom meču Grupe B pobedila Francusku sa ubedljivih 20:5.

Madjarska i Grčka su u prvoj utakmici Grupe A odigrale nerešeno 9:9, dok je Španija slavila protiv Italije sa 11:4.