SRBIJA dobila VICEŠAMPIONA SVETA u sportskom obaranju ruke!

Na svetskom prvenstvu u sportskom obaranju ruke koje se održava od 26. oktobra do 04. novembra u Konstanci u Rumuniji medalje za SRBIJU osvojili su Miljan Đorđević iz Trstenika i Jovana Arnautović iz Šapca .

Miljan Djordjević iz Trstenika osvojio je drugo mesto u kategoriji desna ruka do 80kg juniori do 21. godine u konkurenciji 54 zemlje sveta . Miljan je u kvalifikacija pobedio aktuelnog prvaka Evrope iz Ukraine , vicešampiona Evrope iz Gruzije i prvake svojih država iz Moldavije , Turske , Slovačke , Rusije , Kanade , Brazila , Japana , Izraela.
U finalu ga je čekao prvak Kazahstana ali nažalost od njega je izgubio i zauzeo je drugo mesto. Ovo je do sad najbolji uspeh reprezentacije SRBIJE na Evropskim i Svetskim takmičenjima.
Screenshot 2
Miljan Đorđević je najveći talenat u SRBIJI što se tiče sportskog obaranja ruke – Armwrestlinga u Srbiji , pred njim je svetla budućnost u ovom sportu koji će uskoro postati i Olimpijski sport 2028 godine u Los Anđelesu.
Screenshot 4
Jovana Arnautović iz Šapca zauzela je 3. Mesto u kategoriji 70kg+ sub-juniori žene do 15 godina.
Jovana je u kvalifikacija pobedila prvakinje Francuske , Grčke , Indije i Japana , i u polufinalu je izgubila od prvakinje Kazahstana i zauzela je treće mesto. Jovana se isto smatra za najveći talenat SRBIJE u ženskoj kategoriji .
Kako navodi predsednik Saveza Srbije za obaranje ruke Nenad Smiljković ovo je najveći uspeh reprezentacije SRBIJE u sportskom obaranju ruke.
Srbija je od 2015 godine član Evropske i Svetske federacije i od tada reprezentacija Srbije redovno je nastupala na Evropskim prvenstvima u Bugarskoj 2015 , Rumuniji 2016 , Poljskoj 2017 , Bugarskoj 2018 , Grckoj 2019 a ove godine reprezentacija Srbije po prvi put učestvuje na SVETSKOM PRVENSTVU u sportskom obaranju ruke u Konstanci u Rumuniji.
Prvi put i odmah dve medalje za Srbiju , ceo tim reprezentacije je zadovoljan uspehom , u subotu i nedelju nastupaju još Ivan Veselić iz Valjeva apsolutni prvak Srbije levom rukom i Željko Gordić iz Šapca.  Junior Boris Alanović osvojio je 12. Mesto u svojoj kategoriji.