Sport

Španija se plasirala na Svetsko prvenstvo, rekord Bufona

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se sinoć na Svetsko prvenstvo 2018. godine, pošto je u Alikanteu pobedila Albaniju sa 3:0, u utakmici pretposlednjeg kola kvalifikacione Grupe G.

Španija je povela u 16. minutu golom Rodriga, vodjstvo je udvostručio Isko u 24. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Tijago Alkantara.

Za Španiju je nastupio Djerar Pike, kome su domaći navijači zviždali pri svakom kontaktu sa loptom, pošto je podržao referendum za nezavisnost Katalonije.

“Crvena” furija će 11. put uzastopno igrati na Svetskom prvenstvu.

Španija je prva na tabeli sa 25 bodova i ima pet više od Italije, koja jeu Torinu odigrala nerešno 1:1 protiv Makedonije.

Djordje Kjelini je u 40. minutu doveo Italiju u vodjstvo, a Makedonija je osvojila bod zahvaljujući golu Aleksandra Trajkovskog u 77. minutu.

Utakmicu je obeležio i golman Djanluidji Bufon koji je sa 172 nastupa za Italiju postao evropski rekorder po broju utakmica za državni tim.

U drugoj utakmici u toj grupi Izrael je kao gost pobedio Lihtenštajn sa 1:0 golom Ejtana Tibija u 22. minutu.

Albanija je treća na tabeli sa 13 bodova, Izrael ima 12, pretposlednja je Makedonija sa osam bodova, a Lihtenštajn je bez bodova.

U Grupi I Island je kao gost pobedio Tursku sa 3:0 i preuzeo prvo mesto na tabeli. Golove su postigli Johan Gudmundson u 32. minutu, Birkir Bjarnason u 39. i Kari Arnason u 50. minutu.

Island ima 19 bodova na prvom mestu na tabeli, a Hrvatska i Ukrajina po 17 bodova. Turska ima 14, Finska je sakupila osam, a Kosovo jedan bod.

Hrvatska je u Rijeci odigrala 1:1 protiv Finske, koja je odavno izgubila šanse za prolaz na Mundijal. Domaći su poveli u 57. minutu golom Marija Mandžukića, a konačan rezultat postavio je Piri Soiri u 90. minutu.

Utakmicu je obeležio Luka Modrić, moji je odigrao 100. meč za državni tim.

Fudbaleri Ukrajine pobedili su Kosovo u Skadru sa 2:0. Ukrajina je povela autogolom Learta Pakarade u 60. minutu, a pobedu je potvrdio Andrij Jarmolenko u 88. minutu.

Utakmice poslednjeg kola kvalifikacija igraju se u ponedeljak i utorak.