Sport

Španija pobedila Iran na SP

Poraz domaćina Rusije, Urugvaj prvi u Grupi A

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je večeras u Kazanju Iran sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Dijego Kosta u 54. minutu.

Ranije danas u prvoj utakmici u toj grupi Portugal je pobedio Maroko sa 1:0, golom Kristijana Ronalda u četvrtom minutu.

Na tabeli Grupe B Portugal i Španija zauzimaju prva dva mesta sa po četiri boda, Iran je treći sa bodom manje, dok je Maroko bez bodova i izgubio je šansu da se plasira u osminu finala.

Iran je od početka utakmice postavio čvrstu odbranu, koju Španci nisu mogli da probiju. Prvu ozbiljniju priliku Španija je napravila u 25. minutu kada je David Silva pokušao iz slobodnog udarca, ali je golman Ali Beiranvand uhvatio loptu.

Silva je i pet minuta kasnije imao šansu, ali je šutirao preko gola. Do kraja poluvremena Silva i Isko su imali šanse, ali su svaki put iranski fudbaleri blokirali te šuteve.

Drugo poluvreme počelo je šansom Serhija Buskeca i odbranom iranskog golmana u 50. minutu, a tri minuta kasnije dobru šansu propustio je Iran, pošto je Karim Ansarifard šutirao pored gola.

Španija je povela u 54. minutu. Andres Inijesta ubacio je loptu u šesnaesterac, prihvatio je Kosta, ona je pogodila u nogu Ramina Rezaejana, a zatim i koleno Dijega Koste i otišla u mrežu.

U 63. minutu poništen je gol Saida Ezatolahija zbog ofsajda. Slobodan udarac izveo je Rezaejan, loptu je glavom spustio Azmun, pre nego što je Ezatolahi postigao gol. Iranci su se radovali, ali je sudija posle pregledanog snimka poništio gol.

Iran je mogao da izjednači u 76. minutu, ali posle dobrog dodavanja Vahida Amirija, Mehdi Taremi nije uspeo da zahvati loptu pred golom. Isti igrači učestvovali su i u akciji u 82. minutu, kada je Taremi iz dobre pozicije glavom poslao loptu preko prečke.

Do kraja utakmice Španija je sačuvala svoj gol i ostvarila prvu pobedu na turniru.

U trećem kolu, 25. juna, Španija će igrati protiv Maroka, a Portugal protiv Irana.