Sport News Srbija

ŠOU NAŠEG NAPADAČA Luka Jović dao PET GOLOVA u Bundesligi na JEDNOM MEČU /VIDEO/

LUKA JOVIĆ NAPUSTIO MADRID!

Fudbaleri Ajntrahta do vrha su napunili mrežu Dizeldorfa u Bundesligi, pošto su na svom terenu slavili sa čak 7:1, a apsolutni heroj meča bio je naš Luka Jović, koji je na ovoj utakmici postigao neverovatnih pet golova.

Pokazao je naš napadač da se nalazi u životnoj formi, pa stoga i ne čudi što nemilice trese mreže protivnika, nebitno kako se on zove. Briljirao je mladi reprezentativac Srbije na meču nemačkog prvenstva, u prvom poluvremenu je postigao dva gola, u drugom još tri, a odličnu partiju je pružio i Filip Kostić, koji mu je dva puta asistirao.

Tim iz Frankfurta je goleadu protiv nemoćnih gostiju otvorio u 20. minutu, kada je Haler bio precizan sa penala, a onda su na scenu stupili Filip Kostić i Luka Jović. Levonogi fudbaler je odlično probio po levoj strani, promašao je mladog napadača, koji je odlično reagovao i duplirao je prednost.

Kretao se sjajno, pa je tako ostao sam u srcu šensesterca i nestvarnim šutem je pogodio mrežu protivnika. Snašao se u nimalo lakoj situaciji na sjajan način, pa ovo ne možemo okarakerisati ni kao “čiste makazice” ili volej udarac, jednostavno je pravo malo remek-delo.

Drugi pogodak je postigao “iz prve”, kada je posle asistencije Sebastijana Halera šutirao sa vrha šesnaesterca i savladao Mihaela Rensinga i tako još jednom potvrdio da se nalazi u fenomenalnoj formi.

Ovim golovima, pogotovo prvim, naš je as istakao ranu kandidaturu za nagradu “Ferenc Puškaš”, koja se dodeljuje strelcu najlepšeg pogotka u jednoj sezoni.

No, nije se tu zaustavljao Ajntraht, koji je u 50. minutu došao do ogromne prednosti od 4:0, kada je Haler postigao novi gol. Dizeldorf je smanjio preko Lukebakija, ali je “plus četiri” vratio nestvarni Luka Jović! U 55. minutu je postigao treći gol na meču, pokazao je da je u ovom trenutku jedan od najboljih fudbalera Ajntrahta, a mrežu protivnika je zatresao ponovo posle asistencije sve boljeg Filipa Kostića!

Ipak, simultanki Luke Jovića nije bio kraj u tom 55. minutu, pošto je do kraja meča još dva puta pogodio mrežu protivnika i tako je zaokružio izvanrednu partiju sa čak pet postignutih pogodaka za ogromno vođstvo od 7:1

Luka Jović se nalazi u životnoj formi, a kada je tako, onda ni navijači Ajntrahta nemaju razloga za brigu!

Izvor: PRessSerbia/Blic