Sport News

SJAJNA UVERTIRA ZA OLIMPIJAKOS Crvena zvezda RUTINSKI NADIGRALA Mačvu, Borjanova greška i primljen gol kao VELIKA OPOMENA

PRVA POBEDA STANKOVIĆA NA MARAKANI!

Veoma dobru utakmicu odigrala je Crvena zvezda i ostvarila pobedu u 10. kolu Superlige, rezultatom 3:1 protiv Mačve.

Crveno-beli su već u prvom poluvremenu odradili veliki deo posla na šta je u dobroj meri uticao rano postignut pogodak.

Mogli su Šapčani do izjednačenja ubrzo nakon primljenog gola pošto je Milan Borjan loše dodao loptu, Jeremić je do nje stigao prvi ali nije dobro šutirao. Pogodio je golmana crveno-belih koji se iskupio za grešku.

Usledila je potpuna inicijativa Crvene zvezde. Bili su dominantni izabranici Vladana Milojevića i to naplatili dupliranjem vođstva. Velike zasluge idu Radživu Van la Pari koji je maestralno proigrao Bena.

Bio je to 32. minut, Van la Para je opazio Mohameda El Fardu Bena i uputio mu pas, a napadač crveno-belih je stigao do lopte pre Puletića koji je istrčavanjem pokušao da otkloni opasnost. Fantastičan tajming Bena je presudio, potpuno poremetio zadnji red Mačve za laganu realizaciju.

Uvukao se strah pod kožu gostujućeg tima, te je usledila nova Puletićeva greška koju je unovčio Hoze Kanjas i upisao se među strelce. Španac je postigao debitantski golnakon što je ispratio situaciju nakon šuta Milana Gajića. Delovalo je da nije opasno, isto je cenio i Puletić koji je pokušao da uhvati loptu ali mu je ista ispala i pala pravo pred Španca koji je odlično pratio situaciju. Glavni krivac je Dušan Puletić, kao i kod prvog pogotka.

U drugom poluvremenu opao je tempo crveno-belih koji su se očigledno štedeli za veliko iskušenje koje stiže u utorak u vidu utakmice protiv Olimpijakosa u Ligi šampiona.

Takvu situaciju je Mačva iskoristila u 83. minutu golom štopera Marka Mijailovića. Pogrešio je Milan Borjan lošim istrčavanjem, konfuzija u odbrani prvaka Srbije iznedrila je gužvu u kojoj se odlično snašao Jefti, dodao do kolege iz štoperske linije, Mijailovića, a on neometan pogodio mrežu.

Crvena zvezda – Mačva 3:1 (3:0)

/Tomane 7, Ben 32, Kanjas 37 – Mijailović 83/

Beograd, stadion “Rajko Mitić”

Gledalaca: 5.864.

Sudija: Dragan Čolović

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić (od 61. minuta Pankov) – Kanjas (od 82. Petrović) – Ben, Vulić, Ivanić, Van la Para – Tomane (od 70. minuta Krstović).

Mačva : Puletić – Pejović, Jevtić, Mijailović, Tošić – Ivić (od 70. minuta Božić), Jovanović – Milosavljević, Jeremić (od 46. minuta Stevanović), Marić (od 56. minuta Šušnjar) – Ašćerić.

Izvor: PRessSerbia/Blic

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA