Sjajna Roma eliminisala Barselonu

Fudbaleri Rome napravili su veliko iznenadjenje, pošto su na svom terenu pobedili Barselonu sa 3:0 u revenš meču četvrtfinala Lige šampiona i plasirali se medju četiri najbolje ekipe tog takmičenja.

Katalonska ekipa je u prvom meču, odigranom prošle nedelje na Nou Kampu, slavila sa 4:1, ali joj ta prednost nije bila dovoljna za plasman u polufinale.

Golove za Romu na večerašnjem meču postigli su Edin Džeko u šestom, Danijele de Rosi u 58. minutu iz jedanaesterca i Kostas Manolas u 82. minutu.

Roma je u prvom poluvremenu bila opasnija, postigla je jedan pogodak i imala je više udaraca ka golu protivnika.

Barselona je ofanzivno krenula u meč, pokušavali su na samom početku Lionel Mesi i Serhi Roberto, ali je vrlo brzo stigao odgovor na drugoj strani.

Roma je u šestom minutu povela pogotkom Džeka posle sjajne asistencije Danijelea De Rosija.

Italijanska ekipa je nakon tog gola mogla da duplira prednost preko Patrika Šika, a u izglednoj prilici se u 37. minutu našao i Džeko, ali se rezultat do kraja prvog poluvremena nije mejao.

Jedinu priliku do kraja poluvremena Barselona je imala preko Mesija, ali je Argentinac iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Roma je u 58. minutu duplirala prednost, a strelac je bio De Rosi iz penala. Prethodno je Djerar Pike u kaznenom prostoru oborio Džeka.

Italijanska ekipa je nastavila da napada, nije gubila nadu u preokret i čudo i to joj se isplatilo u 82. minutu kada je Manolas pogodio mrežu Barselone glavom posle kornera za veliko slavlje.

Žreb parova polufinala Lige šampiona je u petak.