News Sport Srbija

Simonović pogodio trojku iz kornera za preokret, Bogdanović dokusurio Litvance

Denver i Sakramento upisali nove pobede. Sjajne partije Jokića i Bogdanovića! (VIDEO)

Za Orlove nije igrao Nikola Milutinov, kao ni povređeni Miloš Teodosić.

Pre dva dana u beogradskoj Štark areni Srbija je pobedila Litvaniju 72:68 posle preokreta u poslednja tri minuta, a večeras u Kaunasu ista razlika i opet u korist Orlova 95:91. Za Orlove nije igrao Nikola Milutinov.

Litvanci su u prvom kvartalu došli do +6 (15:9), ali nisu dugo odrćali toliku prednost.

tri i po minuta pre poluvremena bilo je 32:32, a onda je usledila 8:0 serija Orlova začinjena sa dve trojke Bogdanovića u kontrama za vođstvo 40:32. Do velikog odmora razlika se održala (37:45).

Imali su Orlovi +10 početkom drugog poluvremena (47:37), a onda su Litvanci počeli da prilaze, prvo serijom 6:0 na 43:47 u 24. minutu, malo potom na 49:51 trojkom Mačijulisa, ali je trojkom uzvratio Bogdanović (49:54).

Dva minuta pre poslednje pauze Kalnietis je pogodio uz faul za preokret (64:63), ubrzo je „pojačao“ prednost trojkom (67:65).

Početkom poslednjeg kvartala došli su Litvanci do 76:69, ali je Bjelica sprečio odvajanje domaćina trojkom (76:72).

Na 80:79 usledila je trojka Bogdanovića za preokret (82:80) četiri i po minuta pre kraja.

Usledila je neizvesna bitka, na 88 sekundi pre kraja Simonović je trojkom iz kornera ponovo Orlovima vratio prednost (91:89).

Potom je ključnu rolu preuzeo Bogdan Bogdanović, posle neupešnog napada Litvanije uhvatio je loptu u napadu i izborio faul, pogodio je oba bacanja za 93:89, a onda je posle uspešnog napada domaćina još jednom odigrao jedan na jedan sa rivalom uz uspešan kraj akcije (95:91).

Na kraju je Grigonis desetak sekundi pre kraja ispalio trojku sa devet metara, neuspešno, za kraj priče.

Srbija će od 16. do 18. avgusta igrati na Akropolis kupu, a rivali Orlovima će biti Grčka, Italija i Turska.

Reprezentacija Srbije 20. avgusta putuje u Kinu gde će poslednje tri provere imati u Šenjangu – 23. avgusta protiv Italije, dva dana kasnije protiv Novog Zelanda i 27. avgusta protiv Francuske.

Prvu utakmicu na Svetskom kupu Srbija igra u Fošanu, gde se 31. avgusta od 9.30 po našem vremenu sastaje sa Angolom, koja je u test meču danas pobedila Hrvatsku 93:73.

Svetsko prvenstvo u Kini na progaramu je od 31. avgusta do 15. septembra.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Loading...

Marija Stevanovic

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.