Sadik i Natho vode Partizan ka peharu: Crno-beli brane trofej Kupa Srbije!

Izabranici Sava Miloševića posle prave rovovske borbe savladali Crvenu zvezdu – 1:0 (0:0). Visoki napadač asistirao posle sjajnog “lažnjaka”, Izraelac pogodio šesto uzastopno finale crno-belih.

Bilo je mnogo boljih derbija poslednjih godina, naravno i onih koji su ostali daleko ispod nivoa večerašnjeg, ali retko kada su navijači u Humskoj i pored malih ekrana mogli da gledaju takvu požrtvovanost, “tuču” i borbu igrača dva tima za svaku loptu.

Posle 90 minuta rovovske borbe podignuta je ruka crno belog “boksera“ zahvaljujući udarcu koji je u 58. minutu zadao Bibars Natho. Partizan je tako došao do slatkog minimalca koji mu pruža šansu da 24. juna u finalu protiv Vojvodine izjednači rekord splitskog Hajduka iz SFRJ sa pet uzastopnih trijumfa u Kupu, a to će klubu iz Humske biti šesto finale zaredom – 1:0 (0:0).

Malo je bilo pravog fudbala u prvih 45 minuta, ali uzbuđenja nisu izostala. Značaj meča za oba tima je podizao tenziju praktično iz minuta u minut, pa je nedostatak kvaliteta i tečnih akcija sa obe strane koliko, toliko nivelisala velika borbenost i stalno prisutna glad i jednih i drugih za pozitivnim rezultatom.
Borili su se i crno i crveno-beli za svaku loptu, na svakom delu terena, a iz te želje i bitke na sredini terena dolazile su i brojne greške u fazi organizacije igre. Partizan je od starta stavio svoje napadačko opredeljenje “na izvol’te”, dok se Dejan Stanković opredelio za oprezniji početak vrebajući kontranapade iz kojih bi Ben, Vukanović i Boaći ranili rivala.

Sa Nathom u njemu nesvojstveno ofanzivnoj ulozi domaćin nije dobio kreaciju na koju je Partizan navikao kada “vreba” loptama iz drugog plana, ali su crno-beli i pored
toga češće pretili. Uzdahe među Partizanovim pristalicama je prvi izazvao Sadik u 19. minutu, ali je njegov šut iskosa Borjan ukrotio uz dosta problema.

Prvi šut ka Stojkoviću Zvezda je uputila u 28. minutu kada je Degenek slabo šutirao glavom posle prekida. To kao da je predstavljalo signal za goste da aktivnije učestvuju u derbiju, pa je sledeći prekid u prvom minutu nadoknade bio mnogo opasniji. Ben je raspalio po lopti iz slobodnog udarca sa 24 metara, Stojković je zakačio loptu dovoljno da je skrene do stative, da bi potom Vukanović iz ofsajda zatresao mrežu Partizana.
Činjenica da su u prvom poluvremenu trojica igrača iz odbrambene četvorke gostiju (svi osim Milunovića) zaradili žute kartone olakšala je posao ofanzivcima Partizana, dok su crveno-beli morali dodatno da pojačaju oprez pred golom Borjana.
Umar Sadik je bio posebno inspirisan, u nekoliko navrata je “prodao lažnjake” Degeneku, a onaj iz 58. minuta je za crno-bele bio i najslađi pošto je posle njega Natho matirao Borjana za delirijum oduševljenja među pristalicama Partizana.

Imala je Zvezda nekoliko ozbiljnih najava opasnosti od tog momenta, Milunović je u 71. minutu ozbiljno zapretio glavom posle kornera, ali je Stojkovićeva mreža ostala netaknuta. Milunović i Stojković su bili akteri i duela u 78. minutu koji je za posledicu imao povredu i izlazak sa terena iskusnog golmana.

Ipak, Stankovićev tim nije imao ni snage, ni znanja, ni spretnosti da do kraja ozbiljnije zapreti rezervnom čuvaru mreže Nemanji Stevanoviću.
Izvor: PRessSerbia/Novosti