News Sport

RVACKI VIKEND: BEOGRADJANI ODLICNI

Aleksa Ilic Radnicki najbolji rvac turnira

RVACKI VIKEND: BEOGRADJANI ODLICNI I KOD KUCE I U GOSTIMA[divider style=”normal” top=”20″ bottom=”20″]

Juce (nedelja, 3. april) je u nasem glavnom gradu, na Crvenom Krstu, odrzan “Trofej Beograda”, prestizni turnir u rvanju grcko-rimskim stilom na kome je snage odmerilo oko 120 pionira iz zemlje i inostranstva.
Jubilarno, petnaesto izdanje ovog takmicenja koje se, podsecamo tradicionalno odrzava na borilistima Rvackog kluba “Radnicki” pripalo je, potpuno zasluzeno, gostima iz Bugarske koji su osvojili 4 zlatne medalje dok je najbolji srpski klub Spartak iz Subotice.
Obraz prestonice osvetlali su rvaci domacina koji su bili najbolji medju beogradskim borcima, posebno sjajni Aleksa Ilic (na slici dole, na pobednickom postolju) koji je u kategoriji do 56. kg. osvojio zlato ali i zvanje najboljeg na turniru.
U kategorijama do 40. tj. 44. kg. trijumfovali su Rumuni Rubei Flori i Adrian Ginev dok su u ostalim kategorijama pobede odneli Bugari. Do 48. kg. najbolji je bio Gecev Dimitri, do 60 – Stefcev Dimitar, do 70 – Ruben Dimitrov a do 85. kg. njihov sunarodnik Bogdan Petrov.
Pored zaista dobrih borbi, gosti Beograda pohvalili su i samu organizaciju turnira ali i navijace koji su svaki dobar potez nagradjivali aplauzom.
Samo dan ranije, u subotu, prestonicki rvaci, mladji pioniri, su na “Kupu Sarajeva” briljirali i kuci se vratili sa cak 5 medalja i titulom najbolje ekipe.
U kategoriji do 30. kg. zlato je osvojio Dusan Stokic iz “Radnickog”, njegov saborac iz istog kluba Luka Vuckovic je u kategoriji do 32. kg. bio drugi dok je rvacima “Crvene Zvezde” medalju obezbedio Milos Perovic koji je u kategoriji do 38. kg. osvojio bronzu.
 Iz Sarajeva su nam zlato doneli i Lazar Gacanovic, iz RK “Pobednik” u kategoriji do 55. kg. dok je njegov imenjak Jovanovic iz Mladenovca istu medalju osvojio u kategoriji do 56. kg.
Pored njih, medju sudijama za najboljeg je proglasen jos jedan Beogradjanin, nas poznati delilac pravde Prvoslav Matovic.