Rusija ubedljiva protiv Saudijske Arabije na početku SP

Poraz domaćina Rusije, Urugvaj prvi u Grupi A

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je u Moskvi Saudijsku Arabiju sa 5:0, u prvoj utakmici na Svetskom prvenstvu.

Na stadionu Lužnjiki Rusija je povela u 12. minutu golom Jurija Gazinskog, a prednost je udvostručio Denis Čerišev u 43. minutu. Treći gol postigao je Artem Dzjuba u 71. minutu, a zatim je svoj drugi gol na utakmici postigao Čerišev, u prvom minutu nadoknade vremena. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Golovin u trećem minutu nadoknade vremena.

U drugoj utakmici prvog kola u Grupi A, u petak od 14 časova igraju Egipat i Urugvaj.

Prvi put u istoriji dva najslabija tima sa rang-liste Fifa igrala su na otvaranju Mundijala, Rusija je 70. na listi, a Saudijska Arabija 67.

Obe ekipe su na početku igrale otvoreno, a Rusija je povela u 12. minutu golom Gazinskog. Posle kornera odbrana Saudijske Arabije se nije dobro snašla, Aleksandar Golovin je centrirao pred gol, gde je pronašao Gazinskog, koji je neometan loptu zahvatio glavom i poslao je u mrežu.

Domaći tim je posle gola nastavio da napada, u 17. minutu je mogao da udvostruči prednost, kada je posle šuta Fedora Smolova lopta visoko krenula ka golu, ali je golman Abdula Al-majuf uspeo da je izbije.

U 25. minutu povredio se ruski igrač Alan Džagoev i morao je da napusti teren, a zamenio ga je Denis Čerišev, koji je u 43. minutu udvostručio prednost domaćih, posle dodavanja Fedora Smolova. Saudijska Arabija je imala nešto veći posed lopte u prvom poluvremenu, ali to nije uspela da iskoristi, pošto nijednom nije šutnula u okvir gola.

Drugo poluvreme počelo je šansom Semedova, koji je šutirao preko gola, a u 56. minutu Saudijska Arabija je mogla do gola. Reprezentativac Saudijske Arabije oštro je centrirao pred sam gol sa desne strane, ali njegovi saigrači Mohamed al Sahlavi i Tasir al Džasim nisu uspeli da je zahvate.

Novu šansu Saudijska Arabija propustila je tri minuta kasnije, kada je Al Faradž glavom poslao loptu preko gola.

Rusija je te promašaje kaznila u 71. minutu, kada je posle dobre kombinacije ruskih igrača i centaršuta Romana Zobnina, Dzjuba bio najviši u skoku i postigao gol glavom. Posle njega, u prvom minutu nadoknade vremena gol je postigao Čerišev sa ivice šesnaesterca, a konačan rezultat postavio je Golovin dva minuta kasnije iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

U drugom kolu Grupe A 19. juna, Rusija će igrati protiv Egipta, a Saudijska Arabija dan kasnije protiv Urugvaja.