Rusija pobedom nad Egiptom do osmine finala Mundijala

Fudbalska reprezentacija Rusije plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je u drugom kolu Grupe A pobedila Egipat sa 3:1.

Domaćin Mundijala je pred oko 63.000 gledalaca na stadionu u Sankt Peterburgu kolo pre kraja grupne faze izborio plasman u osminu finala, dok su Egiptu ostale samo teoretske šanse da se domogne naredne faze. Afričkom timu je u sutra potrebna pobeda Saudijske Arabije protiv Urugvaja, ali i trijumf nad Arabijom u poslednjem kolu.

Prvo poluvreme večerašnje utakmice nije donelo mnogo uzbudjenja. Egipat je imao nešto veći posed i konkretnije situacije pred golom Rusije, ali su mreže mirovale.

Situacija na terenu se promenila već posle dva minuta igre u drugom delu. Rusija je došla do vodjstva i to posle mnogo sreće. Aleksandar Golovin je natrčao na jednu odbijenu loptu i šutirao sa oko 20 metara, ali je ona na putu do gola zakačila Ahmeda Fahtija i prevarila Mohameda El Šenavija.

Rusija je samo 12 minuta kasnije duplirala prednost, a strelac je bio Denis Čerišev, da bi Artjom Dzjuba tri minuta kasnije posle jedne dubinske lopte u potpunosti dotukao rivala i doneo veliko slavlje navijačima u Sankt Peterburgu.

Egipat je do kraja susrerta konstantno pretio, ali samo je iz jedanaesterca u 73. minutu koji je realizovao Mohamed Salah uspeo da ublaži poraz.

Rusija je prva u Grupi A sa šest bodova, dok je Egipat bez bodova. Sutra u drugom meču Grupe A od 17.00 igraju Urugvaj i Saudijska Arabija.