ROLAN GAROS: Poznat i poslednji polufinalista

Skandinavski derbi pripao iskusnijem.

Kasper Rud pobedio je Holgera Runea sa 3:1 (6:1, 6:2, 3:6, 6:3) i plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

On je i poslednji učesnik koji je izborio top 4 u Parizu, a protivnik u borbi za plasman u finale mu je Nemac Aleksandar Zverev.

Dva brejka, u drugom i šestom gemu prvog seta, bila su dovoljna Norvežaninu da ubedljivo povede sa 1:0 posle manje od pola sata igre.

U narednom, ponovo je Rud dva servisa oduzeo Runeu i samo jedan gem više dozvolio Dancu za velikih 2:0.

Mladi 20-godišnjak se probudio u trećem setu, uspeo da nadmudri Kaspera i smanji na 1:2.

Četvrti i ispostaviće se, poslednji set pripao je Norvežaninu. U četvrtom gemu napravio je brejk za 3:1 i sačuvao prednost do kraja meča za konačni trijumf posle nešto više od dva sata na centralnom terenu.

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas