Remi Brazila i Švajcarske, Srbija prva na tabeli

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Brazil je poveo u 20. minutu golom Filipea Kutinja, a izjednačio je Steven Cuber u 50. minutu.

Ranije danas, u prvoj utakmici u toj grupi, Srbija je pobedila Kostariku sa 1:0 i prva je na tabeli posle prvog kola.

Brazil je od početka napadao, a prvu šansu imao je preko Paulinja u 12. minutu, čiji je šut švajcarski golman Jan Zomer odbranio vrhovima prstiju. Petostruki svetski prvak poveo je u 20. minutu lepim golom Kutinja sa oko 20-ak metara. Lopta je prvo pogodila u stativu i ušla u mrežu.

Švajcarci su pokušali da naprave šansu do kraja poluvremena, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol Brazila, koji je imao šansu u nadoknadi vremena kada je Tijago Silva posle kornera glavom poslao loptu preko prečke.

U 50. minutu Švajcarska je izjednačila golom Cubera, koji je glavom ubacio loptu u mrežu, posle kornera Džerdana Šaćirija.

Brazil je posle toga pojačao napade, pokušao je Kutinjo u dva navrata a zatim i Nejmar u 58. minutu, ali je šutirao pored gola. U 70. minutu dobru šansu propustio je Kutinjo, posle dodavanja Nejmara, koga su protivnički igrači često faulirali.

Brazilci su napadali, a u 90. minutu dobru šansu promašio je Firmino. Nejmar je centrirao sa leve strane pred gol, Firmino je loptu zahvatio glavom, a golman Švajcarske je dobro odbranio. Posle toga u šansi je bio i Miranda, koji je iz dobre pozicije šutirao pored leve stative.

U šestom minutu nadoknade vremena Brazil je imao poslednju priliku kada je šutirao Renato Avgusto, ali je švajcarski reprezentativac Fabijan Šer u poslednjem trenutku izbacio loptu pred svojim golom.

Za igrača utakmice proglašen je Kutinjo iz Brazila.

Brazil nije pobedio u prvoj utakmici na Svetskom prvenstvu prvi put od 1978. godine, kada je odigrao 1:1 sa Švedskom, u Mar del Plati u Argentini.

U drugom kolu, u petak, Brazil će igrati protiv Kostarike, a Švajcarska protiv Srbije.