Real u finalu Lige šampiona

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se  u finale Lige šampiona, pošto su na svom terenu u revanš utakmici polufinala odigrali nerešeno 2:2 protiv Bajerna iz Minhena.

Branilac titule Real je tako prošao ukupnim rezultatom 4:3, pošto je u prvom meču u Minhenu pobedio sa 2:1.

Bajern je poveo golom Džošue Kimiha u trećem minutu, a Real je preokrenuo golovima Karima Benzeme u 11. i 46. minutu. Šampion Nemačke izjednačio je golom Hamesa Rodrigesa u 63. minutu.

Bajern je od početka napao i pritiskao odbranu Reala, a to mu se isplatilo već u trećem minutu, kada je posle centaršuta Tomasa Milera na odbijenu loptu natrčao Kimih i poslao je u mrežu.

Posle toga, prvu priliku za Real propustio je Kristijano Ronaldo, kada je šutirao pored gola, ali je njegova ekipa uspela da izjednači u 11. minutu. Marselo je sa leve strane dobro centrirao na drugu stativu i prošao celu Bajernovu odbranu, a Benzema je glavom sproveo loptu u praznu mrežu.

Ekipe su posle toga zaigrale otvorenije, prvo je zapretio Real preko Marsela, a zatim je sa druge strane pokušao Miler. U 33. minutu Bajern je propustio dve odlične prilike. Prvo je Robert Levandovski primio dobru loptu od Matsa Humelsa, ali je dobro odbranio Kejlor Navas. U nastavku akcije Miler je zakačio loptu glavom, ona je došla do Hamesa Rodrigesa, koji je iz voleja promašio prazan gol.

Ronaldo je zapretio u 39. minutu, a golman Bajerna Sven Ulrih mu je odbranio, a zatim je u završnici poluvremena na drugoj strani pokušao i Korenten Toliso. Bajern je u nadoknadi prvog poluvremena tražio penal, nakon što je Marselo igrao rukom u šensaestercu, ali je sudija Džunejt Čakir procenio da nije bilo namere.

Real je poveo odmah na početku drugog dela, u 46. minutu, posle greške golmana Ulriha koji se okliznuo kada mu je Toliso vraćao loptu, a najbliži je bio Benzema i postigao gol.

Bajern je mogao da izjednači u 50. minutu kada je Alaba šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Reala dobro odbranio. Pet minuta kasnije dobru priliku propustio je Ronaldo, kada je posle dodavanja Luke Modrića sa oko osam metara iz voleja poslao loptu preko gola.

Posle toga Bajern je pojačao pritisak, a u 63. minutu izjednačio je Rodriges posle centaršuta Zulea. Rodriges se nije radovao golu pošto je u Bajernu na pozajmici iz Reala. Bajern je posle toga napadao, pokušavali su Toliko i Rodriges, ali nisu uspeli da postignu gol.

U nadoknadi vremena pokušao je i Levandovski, ali je Navas uspeo da uhvati loptu, pa će Real u predstojećem finalu pokušati da osvoji treću uzastopnu titulu u Ligi šampiona.

U drugom polufinalu, u sredu od 20.45 u Rimu igraju Roma i Liverpul. U prvoj utakmici prošlog utorka Liverpul je pobedio sa 5:2.

Finale Lige šampiona na programu je 26. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.