Real u dramatičnom finišu iz penala do polufinala Lige šampiona

Pao potpis koji će obradovati sve zvezdaše

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona, iako su u Madridu izgubili od Juventusa s 1:3 u revanš utakmici.

Madridjani su do plasmana u polufinale došli zahvaljujući pobedi od 3:0 u Torinu pre nedelju dana.

Juventus je bio nadomak da izbori produžetke, pošto je vodio s 3:0, ali je u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena Mehdi Benatija startovao nad Lukasom Vaskezom, pa je sudija Majkl Oliver dosudio jedanaesterac.

Fudbaleri Juventusa žustro su reagovali na tu odluku, golman Djanluidji Bufon je čak dobio i crveni karton, a siguran izvodjač najstrože kazne u 97. minutu bio je Kristijano Ronaldo.

Prethodno, Juventus je poveo već u drugom minutu pogotkom Marija Mandžukića posle centaršuta i Samija Kedire s desnog boka, da bi isti igrač u 37. ponovo savladao Kejlora Navasa takodje posle centaršuta s desne strane, ali ovaj put asistent je bio Stefan Lihtštajner.

Madridjani nikako nisu uspevali da odgovore na agresivnu igru Juventusa, koji je i u drugom poluvremenu nastavio da igra ofanzivno, što im je i donelo rezultat u 61. minutu kada je Navas loše intervenisao posle jednog centaršuta, ispustio loptu, a Blez Matuidi je brzo reagovao i doveo svoj tim do vodjstva od 3:0.

“Stara dama” se povukla posle trećeg gola, Real je sve više pritiskao, imao šanse preko Rafaela Varana i Ronalda, da bi gotovo na svega 30 sekundi do kraja susreta došao do penala, a potom i gola koji mu je obezbedio plasman u polufinale.

Pored Reala, plasman u polufinale Lige šampiona izborili su Liverpul, Roma i Bajern iz Minhena, a žreb za polufinale utakmice obaviće se u petak u Nionu od 13.00.