Rapsodija Partizana protiv Malatije, nikad viđeni Suma, Asano pogodio na debiju

PARTIZAN NAŠAO TRENERA: Mijailović otišao u Sloveniju po njega

Crno-beli su u Humskoj dočekali tursku Malatiju u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope i obezbedili dva gola viška pred revanš.

Partizan jeodigrao odlično, brojne šanse, promašeni ziceri, ali i tri gola, i to od ofanzivne linije, od toga Asana na debiju za pobedu nad Malatijom 3:1 (1:0) u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sejduba Suma kakav nikad nije viđen – razigran, nesebičan, samouveren, napromašivao se, ali i odigrao vrhunski.

4. minut: Visoku loptu na desnoj strani Suma je u letu primio grudima istovremeno “otresavši” čuvara Mine, krenuo je koji korak ka kazneom, ka njemu su krenula dva rivala, ali i golman, mreža je ostala nebranjena, Sejduba je samo prosledio loptu ka penalu, tamo je mirno stajao Sadik i samo postavio nogu, lopta se otkotrljala ka praznoj mreži – 1:0.

20. minut: Ponovo je u odbrani kiksnuo Mina, pao je pored Sadika, probao da loptu izbaci u korner, nije uspeo, Umar je probao da vrati asistenciju Sumi, ali nije uspeo, loptu je odbrana Malatije izbacila u korner.

24. minut: Petljao je Šćekić pred svojim kaznenim, izgubio loptu, u prazan prostor iskosa sa leve strane dobio je Jalcin, izašao sam pred golmana Partizana, ali je Stojković odbranio nogom, uz to je i sudija iz Rusije svirao ofsajd.

25. minut: Dobar napad Partizana neuspešno je okončan, od svog kaznenog krenuli su gosti u napad, Zdjelar je iz drugog pokušaja oborio Erkana Kaša, ali s leđa, pa je dobio žuti karton.

26. minut: Dugu loptu Tošić je lepo primio, nije je dao u foru Miletiću, odlučio se za dribling, a onda je u srcu kaznenog našao našao Sumu, usledio je brz šut, ali je Farnole sjajno odbranio i sprečio crno-bele da dupliraju prednost.

35. minutJalcin je šutirao sa dvadesetak metara u desne rašlje, ali je Stojković loptu izboksovao u korner, nije rizikovao po pljusku.

37. minutTošić je kod kornera loptu izbio makazicama, ali mu je uklizao Čalali i u padu ga udario kolenom u glavu, priskočio je Ostojić vukući rivala za dres. Posle intervencije lekara Ostojić Čalali su dobili žute kartone.

40. minut: “Požuteo” je i Filip Stevanović.

45. minutTošić je dobio loptu na ivici kaznenog, namestio se, gađao gornji desni ćošak, ali je lopta završila pola metra pored stative.

46. minut: 17-godišnjeg Stevanovića zamenio je Japanac Takuma Asano.

49. minutSadik je driblao po levoj strazi u kaznenom, ponovo je u priči bio Mina, zaustavio ga je rukama, ali sudija je bio u blizini i samo nastavio da posmatra, ali čini se da je Rus pogrešio.

54. minutSadik je još jednom probao da vrati asistenciju Sumi, dao mu je loptu u for pa je Sejduba opet izašao sam pred golmana Malatije, probao je udarcem po zemlji, ali je Farnole odbranio i bio junak momenta.

58. minutTore je promešao odbranu crno-belih na desnoj strani, Uroševića Pavlovića, šutirao je sa 18 metara i pogodio stativu.

62. minut: Stuštio se po levoj strani brzonogi Asano, oborio ga je rukama u kaznenom Čalali, ali sudija iz Rusije opet je ostao nem.

63. minut: Kontra Partizana tri na dva, Suma je dao šansu Asanu da se proslavi, ali je Farnole opet odbranio u situaciji jedan na jedan.

65. minutUrošević je centrirao, na petercu su je glavom promašili Sadik Tošić, došla je do Sume na drugoj stativi, on je u padu lansirao daleko iznad gola.

67. minut: Sjajna lopta Zdjelara u prostor između igrača Malatije, naravno opet je tu bio očajni Mina, utekao mu je Asano i iz druge prilike nije omanuo, iznad ruku golmana je zakucao loptu u mrežu – 2:0.

73. minut: Opet sjajna kontra, Sadik je dao samom Tošiću, on je krenuo, lopta mu je bila na desnoj nozi, probao je da dribla i otišla je “mast u propast”.

78. minutOstojić se povredio, pa je u igru ušao Vujačić, iako je već bio spreman da uđe Ožegović.

79. minut: Posle kornera probao je topovskim udarcem Asano sa ivice kaznenog, jedva je odbrano Farnole, a onda je probao i Miletić, malo je lopta prošla iznad prečke.

83. minut: Za brojne promašene zicere stigla je “kazna”, posle kornera na petercu Čebake je nadvisio Pavlovića u skoku i zakucao loptu glavom kroz sredinu – 2:1.

85. minutOžegović je zamenio Sadika u napadu.

89. minutAsano je probao da centrira, Čebake je izblokirao loptu rukom, sudija se nije dvoumio – penal.

90. minutSuma je bio siguran, golman je završio u drugoj strani od lopte – 3:1.