RADNIK PONOVO ŠOKIRAO ZVEZDU: Surduličani u finišu meča do boda na Marakani

Radnik je u Surdulici krajem oktobra savladao Zvezdu sa 2:1, a u Beogradu je došao do remija (1:1) golom u 83. minutu rezerviste Bogdana Stamenkovića.

Šok u 20. kolu Super lige Srbije, Radnik je uspeo da dođe do boda u Beogradu protiv Crvene zvezde!

Dejanu Stankoviću neće u lepom sećanju ostati jubilarni 100. meč na klupi crveno-belih, gosti iz Surdulice ponovo su uspeli da šokiraju srpskog šampiona – puleni Dušana Đorđevića  su na dva meča protiv Zvezde osvojili četiri boda. Nakon trijumfa u Surdulici (2:1), usledio je remi u Beogradu (1:1).

U 36. minutu Aleksandar Katai je sa bele tačke doveo Zvezdu u vođstvu.

Tri minuta ranije došlo je do kontakta štopera crveno-belih Strahinju Erakovića i golmana gostiju Stefana Ranđelovića, sudija Đorđe Maksimović je rekao da nema penala, domaći igrači su se razbesneli i okružili delioca pravde…

Posle intervencije iz VAR sobe sudija je pregledao snimak i dosudio penal.

El Fardu Ben je u 38. minutu ostao da leži na travi u kaznenom prostoru gostiju. NJega je posle centaršuta Mirko Invanića u glavu udario Ranko Jokić, a sudija ni to nije video.

Srećom po domaće navijače ponovo je stigla intervencija iz VAR sobe, pogledana je situacija i Maksimović je pokazao na belu tačku.

No, ovoga puta Katai nije pogodio, lopta je pogodila prečku i otišla preko gola.

U 83. minutu Bogdan Stamenković je šokirao crveno-bele. Gostima su se isplatili napadi i igra bez pardona protiv srpskog šampiona.

Bio je to sjajan centaršut Viktora Lukića sa desne strane i još bolji skok i udarac glavom rezerviste Radnika, Milan Borjan je paradom samo ulepšao pogodak Radnika.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati TSC-u, dok će Radnik dočekati Mladost.