PSV nije iskoristio kiks Ajaksa, Tadić na pobedu od titule

Kapiten Kopljanika je broj utastopnih igranih utakmica u prvenstvu Holandije povećao na 125.

Ajaks je igrao nerešeno na gostovanju protiv Alkmara (2:2), ali je zadržao velika četitri boda prednosti na vrhu tabele ispred PSV-a koji nije uspeo da pobedi Fejnord (2:2). Kopljanicima je potrebna još jedna pobeda u poslednja dva kola da odbrane titulu šampiona.

Ajaks će u poslednja dva kola igrati protiv Herenvena na svom terenu kad može da završi posao oko osvajanja 36. titule šampiona. U poslednjem kolu gostovaće Viteseu.

Ajaks je protiv Alkmara poveo u 42. minutu. Brobi je na ivici šesnaesterca dobio loptu od Tejlora. Video je da golman Alkmara Vildmar ne stoji dobro i poslao preko njega loptu u gol.

U 62. minutu Vijndal je poslao loptu pred gol Ajaksa, a Pavlidis je dočekao na „drugoj stativi“ i glavom ubacio u mrežu za 1:1.

Alkmar je preokrenuo rezultat u 75. minutu. Vezista Evjen je preciznim šutem savladao golamana Ajaksa Onanu.

Konačan rezultat postavio je defanzivni vezista Ajaksa Alvarez, nadskočio je odbranu Alkmara. VAR je skoro dva minuta procenjivao da li Alvarez napravio prekršaj u napadu, ali je procenjeno da je gol regularan.

PSV je na gostovanju Fejnordu posle pola sata igre vodio 2:0, ali je osvojio samo bod. Filipsovci su prednost stekli golovima Gakpa u 16. i 29. minutu.

Do 86. minuta su držali +2, kad je centarfor Fejnorda Desers visoko skočio u šesnaestercu i glavom postigao gol.

Usledila je snažna ofanziva Fejnorda koju je Desers iskoristio da u 90+6. minutu postavi konačnih 2:2.