Sport

Poraz Zvezde od Panatinaikosa

GDE JE PROBLEM? Zvezdina igra nije bila dovoljna za Kup

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Beogradu od Panatinaikosa sa 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11) u utakmici 14. kola Evrolige.

Crveno-beli su upisali drugi uzastopni poraz u Evroligi, a deveti ukupno. Na drugoj strani, grčki tim sada ima deset pobeda i četiri poraza.

Najefikasniji u redovima Zvezde i ujedno jedini sa dvocifrenim učinkom bio Džejms Feldin koji je ubacio 21 poen. Milko Bjelica i Matijas Lesor su dodali po osam poena.

Panatinaikos su do pobede vodili Džejms Gist i Markus Denmon sa po 16 postignutih poena, dok je Kris Singlton utakmicu završio sa osam poena.

Zvezda u narednom kolu gostuje Milanu, dok Panatinaikos ide u goste Valensiji.

Panatinaikos je nešto bolje počeo utakmicu, bio je čvršći u odbrani od domaćina, a funkcionisao je i šut s distance, pa su gosti posle pet minuta igre vodili sa 13:7.

Ekipa Dušana Alimpijevića je posle TV tajm-auta zaigrala čvršće u odbrani, što joj donelo lake poene u napadu, pa je tako serijom 8:0 stigla do preokreta.

PAO je u poslednja dva i po minuta prve četvrtine uzvratio gotovo na isti način i došao do vodjstva od pet poena.

Na početku druge četvrtine poentirao je raspoloženi Singlton za dva poena za najveće vodjstvo gostiju, ali je onda usledila nova serija Zvezde koju su nosili Feldin, a potom i Dobrić.

Crveno-beli uspeli su da preokrenu, a u dva napada su imali priliku i da se odlepe, ali nisu ih realizovali. Gosti su to kaznili i na poluvreme otišli sa tri poena prednosti.

Treća deonica nije dobro počela po crveno-bele, Singlton je pogodio za tri, dok je Zvezda imala mnogo problema u organizaciji napada.

Alimpijević je tajm-autom pokušao da prekine nalet Panatinaikosa koji su nosili Denmon i Adetokumbo, ali u tome nije uspeo, pa su gosti došli i do 13 poena prednosti.

Nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka iznerviralo je igrače Zvezde, ali i publiku, koja je još energičnije podržala košarkaše crveno-belih na terenu.

Panatinaikos je i pored toga u svakom trenutku uspevao da odbije nalete crveno-belih, koji su čak u poslednjem minutu imali priliku da dodju do izjednačenja, ali Feldin nije bio precizan u pokušaju za tri poena.