Podvig Zvezde u Pireju, crveno-beli ponovo u trci za Top 8 Evrolige

Crvena zvezda drugi put u sezoni savladala Olimpijakos, ovoga puta na gostujučem terenu.

Odlično je Crvena zvezda počela meč u Pireju, posle trojke Voltersa povela je sa 7:2. Kad su nedugo potom pogodili Ivanović i Cirbes, razlika je već bila dvocifrena (20:10).

Ipak, usledilo je nekoliko praznih minuta Zvezde, koje su domaći maksimalno iskoristili, uspeli su čak da preokrenu (21:20).

Početkom drugog kvartala ekipa iz Pireja je posle koša Martina imala i četiri poena viška (26:22). Ali, Zvezda ni jednog trenutka nije ustuknula, a tim je po ko zna koji put ove sezone pokrenuo Kalinić trojkom (29:26).

Do poluvremena Beograđani su imali poen viška (37:36), ali su potom odlično krenuli u nastavku. Zaključno sa poenima Kuzmića posle sjajne asistencije Kalinića, Zvezda je stekla osam poena viška (50:42).

Olimpijakos je još jednom uzvratio (53:52), ali je opet Kalinić imao odgovor, najbolji Zvezdin igrač je ubacio trojku za četiri poena viška pred ulazak u poslednju četvrtinu (56:52).

U poslednjih deset minuta ekipa Dejana Radonjića je iskontrolisala utakmicu, iako je Olimpijakos uspeo da priše na poen zaostatka (66:65).

U finišu je ekipa Dejana Radonjića donosila prilično racionalne odluke, a posle poena Vajta i Mitrovića razlika je ponovo bila velika (72:67), na manje od dva minuta do kraja.

Kad je u kontri pogodio i Dobrić, jasno je bilo da će Crvena zvezda protiv braće iz Pireja slaviti veliku, veliku pobedu.