News Sport VIP

POBEDA ZA ISTORIJU: NOVAK OSVOJIO VIMBLDON!

PRAVOSLAVNI DERBI NA BOŽIĆ: Poznat termin meča Đokovića i Medvedeva

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je u finalu u Londonu savladao Matea Beretinija u četiri seta, rezultatom 6:7, 6:4, 6:4, 6:3.

Znatno kraće je trebalo da traje finalni duel, ali je srpski as zakomplikovao situaciju u prvom setu i izgubio isti. Ni najmanje ga to nije poremetilo u osvajanju novog trofeja u Londonu.

Čak i kada ste Novak Đoković morate da koristite prilike koje imate. To je očigledno bilo u prvom setu finala kada je srpski as nepotrebno zakomplikovao situaciju sebi i ušao u problem koji je rezultirao da Beretini dođe do prednosti na otvaranju velikog finala.

Već u prvom gemu na meču je Beretini imao brejk loptu, ali kada ju je odbranio, izgledalo je kao da se Novak stabilizovao. I jeste bilo tako, uskoro je oduzeo servis protivniku i poveo sa 4:1, a svi su odmah pomislili kako je prvi set gotov. E, pa nije bio.

Vodio je Đoković i 5:2, a potom italijanski as servirao za ostanak u mestu u čemu je i uspeo. Za nešto više od pola sata tenisa je Đoković imao prvu set loptu, a taj deo finala završio se tek pola sata kasnije. Čak 21 poen je odigran u tom osmom gemu uvodnog seta, Beretini je posle tih silnih udaraca ostao u setu, a zatim i vratio brejk, pridobio publiku i započeo da igra bolje. Ipak, pokazalo se po ko zna koji put ko je prvi i najbolji!

PressSerbia/Blic

Dalibor Katic

Novinar je sa skoro dvadesetogodišnjim iskustvom u medijima. Stotine ekskluzivnih priča, ali i brojni intervjui sa domaćim i svetskim zvezdama samo su deo njegove novinarske karijere.