Sport News Srbija

Pobeda odbojkaša posle drame u Varni: Srbija posle sedam godina pobedila Francusku!

Velika borba dve selekcije viđena je na startu druge faze! Pobeda naših odbojkaša!

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Francusku sa 3:2  (22:25, 26:24, 25:20, 17:25, 18:16) u prvom meču druge faze na Svetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj.

Srbija je loše ušla u utakmicu, dozvolila Francuzima da se razigraju u prvom setu, a sličan scenario je viđen i do samog kraja drugog kada su Galski petlovi imali set loptu. Ipak, kada je delovalo da je set izgubljen Orlovi su serijom poena prvo izjednačili na 24:24, a potom i dobili set.

Silno motivisani odbojkaši Srbije na krilima preokreta nastavili su sa odličnom igrom u nastavku pa je treći set završen 25:20.

Do kraja neizvenost nije izostala, Francuzi su brzo uspeli da se stabilizuju i izjednače rezultat pa je taj-brejk morao da odluči pobednika.

Peti set, ujedno je bio i najzubudljiviji na meču. Francuska je vodila, a Srbija je svaki put uspela da izjednači. Na 11:11 trener Francuske Tili je tražio tajm-aut posle kojeg je Atanasijević servira as za delirijum srpskih navijača na tribinama.

Igralo se poen za poen, da bi na kraju Francuska imala i propustila 3 meč lopte, i tako i posle 7 godina doživela poraz u zvaničnim duelima sa Srbijom.

Blistao je fenomenalni Aleksandar Atanasijević sa 38 poena, posebno u finišu petog seta kada je Srbija spašavala tri meč lopte.

Da podsetimo, posle prve faze u Bariju, gde su ostvarili skor 4-1 u Bugarsku su stigli sa 12 bodova i do nedelje će se u grupi nadmetati sa selekcijama Poljske (skor 5-0), Francuske (3-2) i Argentine (2-3).

Izvor: PRessSerbia/Telegraf