Partizanu predost od jednog gola pred revanš u Litvaniji

PARTIZAN JE ŠAMPION ABA LIGE! Crno-beli savladali Zvezdu i pokorili Jadran

Fudbaleri Partizana pobedili su  Trakaj u Beogradu sa 1:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa

Justinas Januseviskis je u 57. minutu postigao autogol, a Trakaj je od 53. imao igrača manje, zbog drugog žutog kartona koji je dobio Modestas Vorobjovas.

Revanš je za sedam dana u Litvaniji.

Partizan je prvu priliku imao u uvodnim minutima utakmice, kada je Djordje Ivanović šutirao, a nesigurnu intervenciju golmana Trakaja domaći igrači nisu iskoristili. U nastavku prvog dela igre crno-beli su imali blagu inicijativu, ali nisu uspevali da ozbiljnije ugroze gol gostiju.

S druge strane, najbolju priliku fudbaleri Trakaja imali su u 20. minutu. Posle polukontre, šut je uputio Donatas Kazlauskas sa oko 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja prvog poluvremena nijedna ekipa nije stvorila ozbiljniju priliku, pa crno-beli nisu uspeli da iskoriste veći posed lopte.

Nezadovoljni prikazanom igrom, sve tri navijačke frakcije Partizana iskazale su svoje nezadovoljstvo povicima “Djukiću odlazi” i “Uprava napolje”.

Posle nekoliko minuta igre u nastavku meča, gosti su ostali s igračem manje. Zbog prekršaja nad Ivanovićem isključen je Modestas Vorobjovas u 53. minutu, kojem je to bio drugi žuti karton.

Samo četiri minuta kasnije crno-beli uspeli su da iskoriste igrača više. Danilo Pantić izveo je korner s desne strane, a loptu u sopstvenu mrežu smestio je Justinas Januševskis koji se našao u duelu sa Svetozarom Markovićem. Navijači Partizana su gol proslavili novim povicima “Djukiću odlazi”.

U nastavku meča fudbaleri Partizana nastavili su sa inicijativom, šutirali su Rikardo Gomeš i Saša Zdjelar, ali se rezultat nije menjao. Najbolju priliku da duplira vodjstvo u 85. minutu propustio je upravo Gomeš, koji je posle centaršuta Marka Jankovića loptu sa tri metra prosledio malo pored gola.